Pozdravil sa a skočil do potoka. Mestskí policajti v Leviciach ratovali opitého dôchodcu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nezastavila ich zima, tma ani studená voda. Štvorica mestských policajtov v Leviciach zachránila život dôchodcovi, ktorý sa hodil do vĺn miestneho potoka. Na dramatické chvíle tak skoro nezabudnú.

Policajná hliadka prechádzala okolo potoka Podlužianka blízko autobusovej stanice.

„Zbadali sme chlapa, ktorý sa držal zábradlia a mali sme pocit, že pravdepodobne chce skočiť z mosta. Poslal som kolegu, nech ohlási operačného, nech nám prídu ostatné hliadky pomôcť,“ opísal zásah mestský policajt Erik Malý.

Starší muž bol zjavne opitý, agresívny a policajtov odháňal. „Jeho posledné slová pri skoku do rozvodneného potoka boli ‚tak čaute’ a pustil sa a padol do vody,“ hovorí Erikov kolega.

Prečítajte si tiež:

Šéf policajtov chce záchrancov navrhnúť na ocenenie

Matúš si rýchlo vyzliekol bundu a skočil za ním do studenej štvorstupňovej vody. Voda v potoku je po nedávnych výdatných dažďoch vysoká a prúd je silný. Bola tma zásah bol o to nebezpečnejší.

„Silný prúd ma začal brať dolu po prúde, len sa mi podarilo jednou nohou zakliesniť sa do nejakého kameňa na dne, takže ten ma stabilizoval a vedel som sa tak chytiť,“ opísal záchranu Matúš.

Muža, ktorý mal okolo 130 kíl a premočené oblečenie ho robilo ešte ťažším, sa mu podarilo dotlačiť k brehu. Bolo to o to komplikovanejšie, že celý čas kládol odpor. Z vody ho museli ťahať štyria policajti. Zachráneného dôchodcu potom odviezla sanitka do nemocnice.

Šéf mestských policajtov Miloš Adámik chce záchrancov navrhnúť na špeciálne ocenenie: „Aj s nasadením vlastného života a zdravia neváhali ani chvíľku a skočili do rozvodneného potoka a do ľadovej vody, aby zachránili ľudský život.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.