Sám a bez potrebného výstroja: Pod Dračím štítom zomrel 19-ročný český turista

Červená bodka označuje miesto nálezu.
Červená bodka označuje miesto nálezu. Zdroj: Horská záchranná služba

Nezvestný bol od štvrtka, našli ho až v sobotu popoludní.

Počas výstupu na Dračí štít prišiel o život 19-ročný český turista. Na svojej webovej stránke o tom informuje Horská záchranná služba (HZS) s tým, že mladík bol nezvestný od štvrtka (30.8.). V sobotu popoludní jeho telo lokalizovali záchranári z vrtuľníka Letky Ministerstva vnútra (MV) SR.

O pomoc pri hľadaní požiadal otec turistu, ktorý s ním bol v kontakte ako posledný. "Podľa zistených informácií sa muž pohyboval v horolezeckom teréne sám a bez potrebného výstroja a výzbroje. Ešte v ten deň bolo o súčinnosť pri pátraní požiadané Prezídium Policajného zboru (PZ) s lokalizáciou mobilného telefónu," uvádza HZS s tým, že v piatok (31.8.) ráno boli do terénu na pozemné pátranie nasadení záchranári HZS z Oblastného strediska Vysoké Tatry a tiež bol nasadený vrtuľník Letky MV SR.

"Vzhľadom na nepriaznivé počasie v lokalite pátrania, slabú viditeľnosť, pretrvávajúci dážď a búrky, bolo pátranie zo vzduchu prerušené. Úsilie nájsť nezvestného sa v piatok skončilo bezvýsledne," informovali horskí záchranári. Podľa nich sa v sobotu pokračovalo v pátraní pozemne aj letecky.

Muža našli bez známok života 70 metrov pod vrcholom Dračieho štítu na strane Rumanovej doliny. Záchranári HZS jeho telesné pozostatky transportovali do Starého Smokovca, kde boli odovzdané príslušníkom PZ a obhliadajúcemu lekárovi.


VYSOKÉ TATRY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dračí štít

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.