Kus ľadu z návesu prerazil čelné sklo na aute, vletel dovnútra a vodičovi poranil hlavu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Policajti v pondelok (8. 1.) riešili tri dopravné nehody, pri ktorých ľad z auta poškodil okoloidúce vozidlá. Mohli sa však skončiť aj veľkou tragédiou. Pri jednej z nich kus ľadu prerazil čelné sklo na vozidle, vodiča previezli do nemocnice.

Na trnavskom obchvate mal ísť krátko pred obedom kamionista smerom na Senicu, keď mu mal z neočisteného návesu odletieť ľad na protiidúce auto.

„Náraz bol taký silný, že ľad prerazil čelné sklo, vletel dovnútra a poranil 46-ročnému vodičovi hlavu. Ten musel byť prevezený na ošetrenie do trnavskej nemocnice,“ informuje trnavská polícia na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Policajti zasahovali v skorých ranných hodinách aj pri nehode pri Dunajskej Strede. Z neznámeho auta sa mali uvoľniť kusy ľadu, ktoré poškodili čelné sklo za ním idúceho vozidla.

Podobnú nehodu riešili aj na Záhorí pri obci Popudinské Močidľany. Aj v tomto prípade kus ľadu z nákladného auta rozbil sklo na ďalšom vozidle.

Vodiči, ktorí nehodu zavinili, v jazde bez zastavenia pokračovali ďalej. 

Za ľad a sneh môže hroziť pokuta 

Polícia upozorňuje vodičov nákladných, ale aj osobných áut, že sú povinní si pred jazdou odstrániť z vozidla a aj z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť.

„V prípade, ak dôjde k poškodeniu auta v dôsledku uvoľneného ľadu, môžu policajti uložiť vinníkovi na mieste blokovú pokutu až do 50 eur. Ak dôjde k závažnejším následkom, pokuta sa môže vyšplhať až na 650 eur,“ varuje polícia.

Prečítajte si tiež:

Môže ísť o útek

Muži zákona zároveň upozorňujú, že ak z auta alebo nákladu odletí ľad alebo sneh a poškodí iné vozidlo, vodiči sú povinní zastaviť a zostať na mieste nehody až do príchodu polície.

„Ak si túto povinnosť nesplnia, môže im v správnom konaní hroziť sankcia vo výške až do 1000 eur, v závažnejšom prípade až do 1300 eur a zákaz činnosti až do 5 rokov,“ dodáva polícia.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 8. 1. 2024. Brigita tvrdí, že sa druhýkrát narodila. Počas jazdy zasiahli jej auto padajúce skaly:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.