Prišli o mamu, otec ich týral. Súrodencov zachránili láskavé srdcia tety a uja

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Aký dlhý čas potrebuje dieťa na spracovanie straty blízkych? A koľko rokov musí uplynúť, aby odpustilo rodičovi, že mu ublížil? Laco toho, na svoj mladý vek, zažil celkom dosť.

Najprv prišiel o mamu a z rúk otca tyrana ho zachránili láskavé srdcia jeho tety a uja, ktorí ho vychovali. Napriek tragédiám, ktoré v detstve zažil, aj vďaka nim dnes žije plnohodnotný život.

Pred dvoma rokmi ho zasiahla tragická správa. Jeho otec zomrel po zástave srdca priamo na ulici. Laca to dosť zobralo. Aj napriek všetkému zlému, čo mu spravil, mal v pláne sa s otcom v budúcnosti uzmieriť.

Prečítajte si tiež:

​O mamu prišiel, keď mal jeden rok. Zobrala mu ju rakovina, vôbec si ju nepamätá. Otec stratu životnej lásky niesol veľmi ťažko a stal sa z neho alkoholik. Ladislav si pri ňom veľa vytrpel, otec ho vychovával tvrdou rukou. Keď ako malý chlapec nechcel zjesť polievku, otec mu do nej namáčal hlavu. 

Po rokoch týrania sa spolu so sestrami rozhodli odísť bývať k tete a ujovi. Tí sa ich bez váhania ujali. Prispel k tomu aj fakt, že sami nemohli mať deti.

Z tety sa po asi dvoch týždňoch stala mama. Toľko vraj trvalo, kým Ladislav so sestrami začali adoptívnych rodičov volať mama a otec. Ujo mu podľa jeho slov poskytol niečo, čo mu jeho biologický otec nikdy nemohol dať. S jeho smrťou sa napriek tomu vyrovnáva doteraz.

Rodine v ťažkých časoch pomohlo aj OZ Kolobeh života, ktoré sa snaží zlepšiť detstvo deťom, ktoré prišli o rodičov.

Tri podporné skupiny pomáhajú smútiacim prekonať ťažké životné obdobie. Ide o ľudí, ktorí si niečím podobným prešli alebo prechádzajú a navzájom sa povzbudzujú a odovzdávajú si skúsenosti.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.