Brutálna vražda v Michalovciach. Mladíkovi, ktorý dobodal Eriku (†46), zvýšili trest

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V prípade vraždy zdravotnej sestry Eriky (†46) z 1. januára 2023 na ulici v Michalovciach dostal Valentín Horváth (19), ktorý sa k činu priznal, 23-ročný trest za mrežami. 

Mladík ženu prenasledoval na ulici, dobodal nožom a okradol.

Krajský súd vo štvrtok (11. 1.) zrušil rozsudok mestského súdu z októbra minulého roka a trest mu zvýšil z 20 na 23 rokov v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Odvolací súd označil pôvodný 20-ročný trest za neprimerane mierny. Krajský sudca v odôvodnení zdôraznil, že obeť bola bodnutá 12 bodnými ranami, čo bolo potrebné zohľadniť aj vo výške uloženého trestu. Poukázal aj na použitie zbrane a to, že obžalovaný svoju obeť prenasledoval.

Prečítajte si tiež:

„Je zrejmé, že obžalovaný vedel, čo chce učiniť, a táto skutočnosť viedla súd, že je potrebné tento trest sprísniť,“ uviedol. 

Krajská prokurátorka vyjadrila s rozsudkom spokojnosť "Súhlasíme s uloženým trestom," uviedla.

Definitívny verdikt súdu si mladík vypočuť neprišiel. Rozsudok je právoplatný.

​Vražda na Nový rok

Muž mal Eriku dobodať nožom ráno na Nový rok. Krátko predtým si Michalovčanka z bankomatu vybrala peniaze.

Kamery ju zachytili, ako odchádza aj s mužom do bočnej uličky. Údajne nič nenasvedčovalo tomu, že by ju ohrozoval. Iné kamery už zachytili, ako od neho uteká a kričí o pomoc.

Mŕtvu ju našli na chodníku okolo pol siedmej ráno. Silvestrovskú noc mala byť so svojím priateľom v jednom z michalovských bytov. Na Nový rok ich čakali Erikini rodičia. Otec nebohej povedal, že ju išli hľadať ráno.

​Polícia urobila raziu v rómskej osade, kde mal podozrivý muž bývať. Miestni obyvatelia tvrdili, že po vražde sa mal vrátiť domov. V kontajneri pri byte sa mal nájsť zakrvavený nôž a jeho oblečenie.

Prečítajte si tiež:

​Polícia chytila Valentína vo vlaku

​Obeť a páchateľ sa podľa polície nepoznali. Mladík ženu pravdepodobne napadol pre peniaze, keď videl, že ide od bankomatu. Polícia ho chytila vo vlaku v Žiline, bol na úteku do Českej republiky.

​Upozornila na neho železničná policajná hliadka. Všimla si ho, ako stojí osamote na vlakovej stanici v Košiciach. Zisťovali vraj, či nepotrebuje pomoc. Neskôr zistili, že zodpovedá popisu hľadanej osoby.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 4. 10. 2023. Novoročný vrah dostal 20 rokov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.