Rudolf Schuster nezaháľa. Týždeň po životnom jubileu prišiel s veľkým prekvapením

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spieva, píše a život nevzdáva. Bývalý prezident Rudolf Schuster ani týždeň po oslave životného jubilea nezaháľa. Vo štvrtok (11. 1.) predstavil sériu svojich nových kníh, prevzal si unikátne vyznamenanie a predstavil svoj nový videoklip. 

Bývalá hlava štátu pred týždňom oslávila 90. narodeniny. Jeseň života prežíva veľmi aktívne. Okrem toho, že sa venuje knižnej tvorbe, taktiež spieva. Vo štvrtok večer v Národnom divadle v Košiciach predstavil svoj hudobný videoklip, ktorý naspieval s opernou divou Jolanou Fogašovou.

Prečítajte si tiež:

Vyznamenanie od brazílskeho prezidenta

V divadle si okrem toho prevzal vyznamenanie, ktoré mu udelil brazílsky prezident. Ide o najvyššie štátne vyznamenanie krajiny - Rád Rio Branco. „V takom veku, už 20 rokov na penzii, a niekto si spomenie, veľký prezident Brazílie, že vám chce dať ocenenie, tak to dobre padne. Od detstva som bol spojený s Brazíliou. Otec to začal,“ povedal s tým, že do Brazílie priviedol ďalšie generácie. „Brazília sa pre našu rodinu stala druhou domovinou,“ povedal Schuster.

Ako uviedol honorárny konzul Brazílie v Košiciach Daniel Sajták, oceňovanie bolo súčasťou prezentácie diela a tvorby uplynulých štyroch rokov Schustera. Udelenie vyznamenania bolo spojené najmä s vydaním jednej z kníh o Schusterovej expedícii v Brazílii.

„Toto vyznamenanie sa štandardne udeľuje iba diplomatom a ľuďom, ktorí sa zaslúžia o propagáciu Brazílie. Udeľuje ju samotný prezident Brazílskej federatívnej republiky, v súčasnosti Luiz Inácio Lula da Silva,“ dodal s tým, že najvyššie štátne vyznamenanie za rok 2023 získalo len osem osobností z celého sveta vrátane Schustera.

Prečítajte si tiež:

Stovky hostí

Na ceremoniáli sa zúčastnili stovky hostí. Medzi nimi boli okrem iných aj bývalí prezidenti Ivan Gašparovič a Andrej Kiska ako aj súčasná hlava štátu Zuzana Čaputová. „Teším sa na pána prezidenta Schustera, pretože sa s ním vždy veľmi rada stretnem. Vážim si ho. Je to človek, ktorý je veľmi inšpirujúci svojou vitalitou, energiou, množstvom aktivít, ktoré stále má,“ uviedla. Zároveň mu zablahoželala k životnému jubileu aj k samotnému oceneniu.

Pozrite si videoklip Rudolfa Schustera s Jolanou Fogašovou: 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.