Nové pravidlá pre chovateľov spoločenských zvierat. Nelegálni množitelia dostanú po prstoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Európska komisia pripravila nový legislatívny návrh v oblasti chovu spoločenských zvierat a podmienok počas ich prepravy. Kristína Devínska zo Slobody zvierat priblížila, ako by mohol nový návrh ovplyvniť nelegálnych obchodníkov a množiteľov zvierat.

Prečítajte si tiež:

Databázy chovov

Balík obsahuje okrem iného aj nové pravidlá pre chovateľov psov a mačiek, ktoré majú zvieratá chrániť. Akýkoľvek chov určený na komerčné množenie zvierat bude musieť byť vopred schválený a skontrolovaný, vysvetľuje Devínska.

Dodáva, že by podľa návrhu mali existovať verejné vnútroštátne databázy chovov kompatibilných aj na európskej úrovni. To prinesie transparentnosť aj pre kupujúceho, ktorý si bude chcieť zaobstarať nového domáceho miláčika.

Prečítajte si tiež:

Dovoz z krajín tretieho sveta

Nové pravidlá sa majú týkať aj dovozu zvierat do európskych krajín. Európska únia rokuje s krajinami tretieho sveta o lepších podmienkach prevozu zvierat, pričom sa majú sprísniť kritériá na prepravu v extrémnych teplotách, dĺžky prepravy a prestávok na kŕmenie a napájanie. Zmeniť by sa mali aj minimálne priestory pre zvieratá na prevoz.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teleráno

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.