Bol nadaný a vnímavý, no čelil ponižovaniu. Prezidentka navštívila rodičov Romana, ktorý skočil zo strechy školy

Bol nadaný a vnímavý, no čelil ponižovaniu. Prezidentka navštívila rodičov Romana, ktorý skočil zo strechy školy
Prezidentka navštívila rodičov nebohého študenta Romana. Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Bol nadaný, citlivý a vnímavý chlapec. Čelil však ponižovaniu a výsmechu. Roman († 15) sa rozhodol svoj život ukončiť a 20. novembra skočil zo strechy školy. Zdrvených rodičov navštívila prezidentka Zuzana Čaputová.

„Roman bol krásny človek. Bol mimoriadne nadaný. Reprezentoval školu v rôznych súťažiach. Bol citlivý a vnímavý chlapec. Žil však s obrovskou bolesťou, ktorú mu spôsoboval výsmech, ponižovanie a vylučovanie,” povedali rodičia Romana prezidentke počas toho, ako ich navštívila v Košiciach.

Obaja sa dnes snažia robiť všetko, čo sa dá, aby sa takéto tragédie nestávali aj v iných rodinách ďalším deťom. „Ich obrovská bolesť sa ma ako mamy hlboko dotkla,“ uviedla prezidentka s tým, že dostáva listy aj od iných ľudí, ktorých deti zažívajú podobnú šikanu ako Roman. „Opakovane mi o tomto vážnom probléme hovorili aj mladí ľudia, s ktorými som hovorila na našich diskusiách o duševnom zdraví,“ zdôraznila hlava štátu. 

Prečítajte si tiež:

Prezidentka apeluje na riaditeľov škôl, aby venovali vyššiu pozornosť šikane. „Aby dbali nielen o akademický prospech, ale aj o to, čo deti trápi na duši,“ dodala na sociálnej sieti.

Roman spáchal samovraždu v pondelok 20. novembra, keď sa rozhodol skočiť zo strechy školy. Pri tom, ako stál na okraji strechy, ho natáčali jeho spolužiaci. Pokrikovali na neho aj vulgárnosti, pričom chlapec im zamával a zakričal: „Mám vás rád.“ Následne skočil.

Mali sa navzájom fackovať a bozkávať, policajti ich mali pri tom natáčať. Kauza chlapcov, ktorých mali šikanovať muži zákona, sa vrátila na súd:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.