Spolupracoval s menami svetového formátu. Filip Jankovič k nám priniesol tanec na podpätkoch

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na svete nie je veľa mužov, ktorí zvládnu ladnú chôdzu na vysokých podpätkoch. Filip Jankovič je v tom však majstrom. Na ihličkách nielen dokonale chodí, ale aj tancuje, vytvára choreografie a má za sebou spolupráce s najväčšími svetovými hviezdami.

Filip je v šoubiznise od svojich 17 rokov. Vo svojom portfóliu má spolupráce s menami svetového formátu. Patrí medzi ne Maria Carey, Jessie J, Kylie Minogue Justin Bieber, George Michael či Rihanna.  

„Do Londýna som sa odsťahoval s tým, že by som sa chcel aspoň s jednou hviezdou dostať do kontaktu a mať ju vo svojom životopise,“ hovorí tanečník.

Najkrajšie spomienky má na George Michaela a Kylie Minogue. „Boli pokorní a profesionálni. Prišli za nami tanečníkmi, zoznámili sa s nami, čakali na naše meno, usmievali sa a správali sa k nám s úctou a rešpektom. Teraz si človek uvedomuje, prečo sú na scéne tak dlho,“ tvrdí.

Prečítajte si tiež:

Tanečné umenie odovzdáva ďalej

Hviezdne spolupráce Filipa nezmenili. „Bral som to ako skúsenosť. Ja som tam vždy sedel ako špongia a vnímal všetky tie vnemy. Potom neskôr som to aplikoval a učím to naďalej aj svoje klientky,“ vysvetľuje.

Mladý choreograf tvrdí, že z profesijnej oblasti si splnil všetky sny. Svoje tanečné umenie teraz odovzdáva ďalej.

Ako prvý priniesol na Slovensko a do Česka tanec na podpätkoch. Inšpiráciou mu bola Madonna.

„Dovolím si povedať, že je to jeden z najnáročnejších štýlov, pretože tá technika je naozaj ťažká,“ vraví Filip. Základom tancovania na podpätkoch je chôdza, ktorou začína svoje workshopy.

Filipa si chvália aj jeho klientky. Hovoria o ňom pozitívne. Podľa nich je veľmi empatický a dokáže dievčatá podporiť. 

Prečítajte si tiež:

Sny si splnil aj v súkromí 

Keď mal Filip 35 rokov, našiel svoju životnú lásku. Spoznal sa svojim priateľom Karlom na zoznamke. „Myslím, že nás spája aj to, že spolu vieme komunikovať. V podstate sme sa za tie tri roky ani raz vážnejšie nepohádali,“ priznáva Filip.

Nepatria však medzi tých, ktorí by na seba potrebovali upozorňovať. „Nedávame to toľko najavo. Všeobecne sa to o nás ale vie,“ dodal Karel.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.