Po vražde Patrície chcel kuchár Jožko zabiť aj sám seba. Policajti mu na dvere búchali v čase útoku

Kuchár Jožko, Jozef Hanuska
Kuchár Jožko, Jozef Hanuska Zdroj: Reprofoto/KucharJozko

K vražde sa priznal. Kuchár Jozef Hanuska partnerku opakovane napadol a škrtil už v minulosti.

Už päťkrát bol právoplatne odsúdený za spáchanie trestného činu, z toho raz aj pre ublíženie na zdraví. Informuje o tom portál Aktuality.sk, ktorý má k dispozícii anonymizované uznesenie Mestského súdu Bratislava 1, ktorým muža známeho ako kuchára Jožka poslali do väzby.

Nebohú Patríciu († 48) našli policajti 4. januára v byte na Prievozskej ulici v Bratislave. Správa šokovala celú krajinu, jej telo totiž malo byť v hroznom stave. Vedľa tela ležalo vedro s jej orgánmi a žena mala mať vyrezané aj srdce. Z pohľadu na miesto činu zamrazilo aj skúsených kriminalistov.

Prečítajte si tiež:

Na dvere po uškrtení búchali policajti

Jozef Hanuska na súde povedal, že s Patríciou vypili veľké množstvo alkoholu. Následne sa pohádali. Podľa vlastných slov ju v amoku schytil oboma rukami pod krkom a začal ju škrtiť.

Počas výpovede opísal, ako vznikli poranenia, ktoré ženu stáli život. V tom čase boli policajti zrejme už pri dverách bytu.

„Obvinený rovnako uviedol, že v čase medzi uškrtením a zmrzačením S. Q. búchali na dvere bytu asi policajti, ktorí svietili baterkou do kuchyne, ale obvinený na to zo strachu z toho, čo urobil, nereagoval,“ píše sa podľa Aktualít v uznesení.

Prečítajte si tiež:

Dvakrát chcel spáchať samovraždu

Po vražde chcel Jozef Hanuska spáchať samovraždu. Tvrdí, že chcel skočiť do Dunaja s dlažobnou kockou, ale nedokázal to. Podľa jeho výpovede sa chcel obesiť aj v pivnici pomocou elektrického kábla. Následne si však išiel kúpiť vodku, s ktorou sa vrátil späť do pivnice. Tam ho po čase našli policajti.

Kuchár Jožko, ktorý je vyučený mäsiar, je závislý od alkoholu. Aj jeho obeť mala mať problém s nadmerným požívaním. V období posledných dvoch až troch rokov mal nebohú Patríciu podľa uznesenia opakovane biť, škrtiť ju, vyhrážať sa jej zabitím a raz jej mal zlomiť aj rebrá.

S Patríciou tvorili pár niekoľko rokov. Podľa susedov sa často hádali a vulgárne si nadávali.

Sudkyňa poslala obvineného muža do väzby, aby nepokračoval v trestnej činnosti a aby neutiekol. „Vzdal sa práva na podanie sťažnosti,“ uviedol prokurátor.

Rozhodnutie je teda právoplatné. Pozrite si reportáž z dňa, kedy sa o väzbe rozhodlo:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.