Nehoda na Vajanského nábreží: Cyklotrasa má chrániť cyklistov v centre Bratislavy, do jedného z nich narazil autobus

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Má chrániť cyklistov v centre hlavného mesta, no v piatok (12. 1.) na ňom autobus do jedného narazil. Nehoda sa stala presne na mieste, na ktoré televízia Markíza upozorňovala pred pár dňami. Magistrát sľubuje nápravu.

Cyklista, ktorý po Vajanského nábreží chodí denne, v piatok zrážku s autobusom MHD prežil. Vodič ho vraj videl, no keď ho obehol, v ochrannom pruhu ho zachytil zadnou časťou.

Vodiča autobusu nehoda s cyklistom mrzí, zamestnanci dopravného podniku, ktorí nehodu dokumentovali, mu však zakázali čokoľvek hovoriť. V dychu mu alkohol nezistili.

Prečítajte si tiež:

Nehodu neohlásili 

Z dopravného podniku mesta Bratislava uviedli, že nehodu na polícii neohlásili: „Táto ranná nehoda nás mrzí, našťastie, zaobišla sa bez zranení a vážnejších následkov. Vzhľadom na nízku výšku finančnej škody bola udalosť riešená bez prítomnosti polície.“

Napriek tomu sa o nehode muži zákona dozvedeli. „Udalosť v cestnej premávke, ku ktorej malo dôjsť v priebehu dnešného dňa na bratislavskom nábreží, nebola polícii oznámená. Na základe týchto informácií sa ňou budeme zaoberať,“ povedal hovorca Michal Szeiff. 

Celý priebeh nehody je zaznamenaný aj na kamere na autobuse. Záznam tak má k dispozícii dopravný podnik. Ten sľúbil, že v prípade ich vyžiadania poskytne plnú súčinnosť. 

Prečítajte si tiež:

Sľúbená náprava

Na zvláštne prevedenie ochranného pruhu na Vajanského nábreží sme upozorňovali minulý týždeň. Jeho prevedenie kritizoval aj podpredseda bratislavskej dopravnej komisie.

Magistrát hovorí, že bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky je pre nich najdôležitejšia. Ochranný pruh, v ktorom dochádza k stretom autobusov s cyklistami, prerobia.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dopravné nehody

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.