Krvavá dráma na oslave: Dôchodca, ktorý strieľal na kamaráta, ide pred súd

Dôchodca v rukách polície.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Polícia už vyšetrovanie uzavrela.

Prípad vraždiaceho dôchodcu smeruje na súd. Polícia už uzavrela vyšetrovanie streľby v paneláku pri Bratislave.

Do svojho kamaráta mal senior vystreliť niekoľko rán. Dôchodcu považuje vyšetrovateľ za vraha iného seniora. Oslava menín sa koncom januára zmenila na krvavú drámu. Gejza (68) po hádke podľa obvinenia na kamaráta vytiahol zbraň a niekoľkokrát vystrelil. 

Výstrely sa ozvali z ulice v bratislavskej Devínskej Novej Vsi. Policajti našli v dome dvoch mužov, jeden ležal postrelený medzi suterénom a nultým poschodím, ďalší mal pri sebe zbraň, ktorej sa najskôr nechcel vzdať. Mal ju v legálnej držbe.

„Policajti mužovi za použitia hmatov a chvatov nasadili putá," povedala policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Gejza putoval za mreže, kde je dodnes. Polícia vyšetrovanie ukončila do pol roka. Prípad je už na súde.

„Po podaní obžaloby okresný súd rozhodol tak, že ponecháva obvineného vo väzbe a to z dôvodov takzvanej preventívnej väzby, to jest z dôvodnej obavy, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti," uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Podľa sudcu je možné obvineného považovať za nebezpečného páchateľa a predstavuje reálnu hrozbu pre iných ľudí. Senior čaká na pojednávanie za múrmi väznice v bratislavskom justičnom paláci. 

Susedia boli zo streľby otrasení. Len pred pár rokmi v blízkosti toho domu totiž vraždil Ľubomír Harman. Pri masakri prišlo o život osem ľudí.

Dôchodca podľa našich informácií nepožiadal o konanie o dohode o vine a treste. Prvýkrát sa pred tento súd postaví už v stredu 5.9. o 9:30 h.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti