Lákal ich k sebe na cukríky a následne zneužil. Deti navyše nakazil pohlavnou chorobou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muž zneužíval deti a nakazil ich pohlavnou chorobou. Najmladšie má len sedem rokov. Rodičia detí sú pobúrení. Muž je už vo väzbe.

„Veď tomu nemôžeme ani uveriť, že toto môže mať malé decko, syfilis.” - takto reaguje mama desaťročného chlapca, u ktorého lekári potvrdili pohlavné ochorenie. Vyšetriť ho nechala, keď ochoreli deti v susedstve. Nakazil ich podľa všetkého muž, ktorý sa do osady prisťahoval pred niekoľkými rokmi. Deti majú 7, 8 a 11 rokov.

Policajti zdôrazňujú, že vyšetrovanie stále prebieha. Nie je vylúčené, že počet nakazených maloletých osôb bude ešte vyšší.

Prečítajte si tiež:

Lákal ich na cukríky

Polícia zistila, že poškodené deti spája jedna a tá istá osoba. Policajti podotýkajú, že vždy bolo rovnaké miesto aj spôsob, akým ku spáchaniu skutkov dochádzalo. Všetkým diagnostikovali syfilis. 

„Obvinený muž dokonca používal aj rovnakú návnadu, akou maloletých presvedčil splniť jeho úmysly,“ podotýka polícia.

„Zobral všetky deti do chyži, dával im cukríky, a tak im dával obchytkávať sa,“ opísala matka jedného z nakazených detí.

Miestni pre TV Markíza tvrdili, že o mužových sklonoch nevedeli. Zistili to, až keď sa objavilo ochorenie. „On nebol na dospelých chlapcov, iba na deti,“ uviedla matka obete.

Doposiaľ ochorenie potvrdili u troch maloletých detí. Polícia však tvrdí, že ich počet môže byť ešte vyšší. „Michalovský vyšetrovateľ obvinil zo zločinu sexuálneho zneužívania 31-ročného muža z okresu Sobrance,“ povedala Lenka Ivanová, hovorkyňa košickej polície.

Sudca mal vyhovieť návrhu prokurátora a vzal obvineného muža do preventívnej väzby.

Pozrite si aj reportáž z novembra 2023 o učiteľovi, ktorý na lyžiarskom zájazde zneužil 17 maloletých chlapcov:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.