Policajný prezident nariadil preveriť postup policajtov, ktorí dali fúkať Dankovi 15 hodín po nehode

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prezident Policajného zboru Ľubomír Solák nariadil kontrolu postupu policajtov v prípade dopravnej nehody (11. 1.) podpredsedu parlamentu a šéfa SNS Andreja Danka. Informovala o tom polícia na sociálnej sieti

​Fúkal na ďalší deň

Andrej Danko fúkal až 15 hodín po nehode. Štyri dni po incidente to v pondelok (15. 1.) priznala polícia. 

„S podozrivým z predmetnej dopravnej nehody sa podarilo policajtom Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, ktorí vec objasňovali, skontaktovať až v piatok (12. 1. 2024) v čase o 14.30 hod, keď bol vypočutý a podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom,“ uviedla polícia v stanovisku.

Prečítajte si tiež:

​Hliadka bola na miesto nehody v bratislavskej Dúbravke, kde šéf SNS zdemoloval semafor, vyslaná vo štvrtok (11. 1.) krátko pred 23.30 h. V tom čase sa na mieste nenachádzalo auto ani vodič.

Šéf SNS naďalej opakuje, že nič neporušil a po novom už tvrdí, že po nehode vraj potreboval aj ošetrenie. 

​Kamerový záznam

Vyšetrovanie okolností nehody má uľahčiť kamerový záznam z miesta nehody. 

Dopravný inšpektorát v Bratislave bude mať pri vyšetrovaní predsa len k dispozícii videozáznam, na ktorom je nehoda zaznamenaná, informuje sme.sk.

Prečítajte si tiež:

​„Mestská polícia Bratislava dostala požiadavku od Policajného zboru o poskytnutie kamerového záznamu, vyhovela a záznam poskytla ešte v piatok,“ povedal hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Podľa dosiaľ známych informácií na mieste nehody nemali mať kamery ani mestská časť Dúbravka, ani dopravný podnik hlavného mesta. 

Postup polície kritizovala opozícia. Za zlyhanie považuje vykonanie dychovej skúšky na druhý deň po nehode. Polícia mala podľa opozičných strán Danka o takom čase zobrať na krvné testy.

V prípade nehody sa začne trestné stíhanie trestné vo veci poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia, potvrdil to Generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 15. 1. Šéf SNS Andrej Danko fúkal až na druhý deň po nehode:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.