Morava je opäť vo svojom koryte a priechody do Rakúska otvorili. Otázkou je na ako dlho

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Morava je späť v koryte a dva hraničné priechody do Rakúska otvorili. Otázka je na ako dlho. Problém s presunom by mohol vyriešiť nový cestný most. Zisťovali sme, ako to s ním aktuálne vyzerá.

Kompa v Záhorskej Vsi už premáva. A prejsť sa už dá aj cez most v Moravskom Svätom Jáne. Zásluhu na tom majú najmä pendleri.

Vysoká Morava najprv zaplavila príjazdovú cestu k hraničnému mostu, neskôr zamrzla. Ľudia, ktorí chodia do Rakúska za prácou, vzali lopaty, ľad porozbíjali a neskôr pomohli aj cestári.

Prečítajte si tiež:

Po cyklomoste vo Vysokej pri Morave sa chcel Bratislavský samosprávny kraj s rakúskou stranou pustiť do tretieho cyklomostu v Gajaroch pri Malackách. Plány však rakúska strana stopla.

„Pretože oni sa musia naozaj vrátiť k cestnému mostu,“ uviedla Barbora Lukáčová, riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.

Takýto most mal byť najprv v obciach Záhorská Ves a Angern, Rakúšania však v referende povedali nie. A tak prišiel plán postaviť ho mimo dedín, južne od Záhorskej Vsi.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Doprava

Dôležité udalosti