Má dobrý nos na zločiny a cit pre umenie. Redaktorka Zuzana Ferenčáková vytvára originálne módne kúsky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dlhé roky je na stope zločinu, no vie aj relaxovať. O redaktorke spravodajstva Zuzane Ferenčákovej je známe, že oddychuje so štetcom v ruke.

Jej nezvyčajné obrazy sme vám už v Reflexe ukázali. Nedávno však rámy a plátno vymenila za textil a z jej ateliéru začali vychádzať originálne módne kúsky.

Prečítajte si tiež:

Umelkyňou odmala

Zuzka má k umeniu blízko. Vyštudovala textilný dizajn a módne návrhárstvo. „Keď sa povie umenie, evokuje to vo mne farby, relax, dokonca terapiu,“ popisuje redaktorka.

Na prvý kontakt s umením spomína s úsmevom. Prvýkrát chytila ceruzku do ruky ešte ako malé dieťa. Jej babka mala čerstvo vymaľované steny, ktoré Zuzka pokreslila. Už vtedy bolo jasné, čo ju bude v budúcnosti baviť.

Prečítajte si tiež:

Začiatky v spravodajstve

Zuzka tvrdí, že skĺbiť prácu umelkyne a redaktorky spravodajstva je niekedy veľmi ťažké.

K práci v televízii ju priviedla náhoda. Jej prvé zamestnanie sa vôbec netýkalo novinárčiny. Začiatky v žurnalistike si najskôr odskúšala v denníku a neskôr sa stala súčasťou Markízy.

Hovorí, že ako redaktorka si spočiatku musela poriadne naštudovať trestný zákon. Aby mohla divákom čo najjednoduchšie sprostredkovať zložité informácie, neustále sa musí vzdelávať aj dodnes.

Prečítajte si tiež:

Terapia umením

Časom pocítila potrebu trochu spomaliť. Pomohla jej v tom práve tvorba plná farieb a vzorov. „Moje témy v spravodajstve sú temné, preto potrebujem mať svet okolo seba farebný,“ tvrdí.

Neostalo to však len pri maľbe na plátno, jej umenie sa dostalo aj na oblečenie. Zuzkine diela majú vo svojom šatníku aj niektoré jej kolegyne. Každé tričko, ktoré vytvorí, je originálne a podobný kúsok už nikde inde nenájdete.

„Priala by som si, aby moje umenie robilo ľuďom radosť,“ dodáva na záver.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.