Mladíka, ktorý sa mal vyhrážať spolužiakom vystrieľaním, už obvinili. Stále je za mrežami

Budova Školy umeleckého priemyslu Trenčín.
Budova Školy umeleckého priemyslu Trenčín. Zdroj: TV Markíza

Mladíka (18), ktorý sa mal vyhrážať spolužiakom vystrieľaním, už obvinili. Vyšetrovateľ žiada pre neho väzbu. Prípad vyšetrujú ako násilie proti skupine obyvateľov. V prípade dokázania viny mu hrozí trest šesť mesiacov až tri roky.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že dňa 15.1.2024 v ranných hodinách na strednej škole v Trenčíne obvinený bez predchádzajúceho slovného a fyzického konfliktu pred svojimi spolužiakmi uviedol, že chodí na strelnicu a má zbraň, konkrétne revolver. Tento prinesie do školy a to tam vystrieľa. Taktiež povedal, že história sa zopakuje. Následne jeden zo spolužiakov, ktorý to počul, nahlásil uvedenú vec riaditeľovi školy. Týmto konaním sa obvinený skupine obyvateľov a to spolužiakom vyhrážal smrťou, ťažkou ujmou na zdraví alebo inou ťažkou ujmou a čin spáchal závažnejším spôsobom konania - so zbraňou,“ potvrdila trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková.

Prečítajte si tiež:

​Štvrtáka Petra zadržali v pondelok (15. 1.), už druhú noc strávil v policajnej cele. 

„Mal nepekné slová, boli tam podnety na útok, či už nejakou zbraňou alebo tak. V triede nám takto o tom hovoril,“ povedal jeden zo študentov Školy umeleckého priemyslu Trenčín.

Takýchto hrozieb na školách v ostatnom čase pribúda. 

​Vraj ho šikanovali

Riaditeľ Ivan Štefka sa rozhodol zavolať políciu. „Policajná hliadka, ktorá dorazila do školy, žiaka zaistila a zobrala ho na výsluch mimo budovu našej školy,“ priblížil riaditeľ. Študenta priemyselného dizajnu vzali priamo z vyučovania. 

Podľa našich informácií sa tento mladík dostal do hľadáčika kompetentných už pred približne dvoma rokmi. Na sociálnej sieti podľa všetkého zverejnil fotografie zbraní. Údajne patrili príbuznému. Rozprávali sme sa s rodinou študenta, na kameru hovoriť nechceli. Jeho stará mama však povedala, že Petra šikanovali a spolužiaci ho dohnali k tomu, že to povedal.

Prečítajte si tiež:

​Starosta bol prekvapený

Starosta obce o ňom nepočul nič zlé. „Poznám ho ako normálneho chalana, nemám s ním žiadnu negatívnu skúsenosť,“ vyjadril sa s tým, že celý incident je preňho prekvapením.

Riaditeľ školy sa snažil upokojiť situáciu. „Osobne som kontaktoval cez portál Edupage všetkých rodičov žiakov našej školy s tým, že bezpečnosť je prvoradá,“ uviedol.

Policajti chodia aktívne do tried a upozorňujú študentov aj na to, čo im v takomto prípade hrozí. Okrem straty slobody je to aj budúcnosť so záznamom v registri trestov.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 1. 2024 o incidente na umeleckej škole:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajné akcie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.