Smrť novorodenca plná nejasností. Prípad zo Záhoria vyšetrujú ako vraždu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Šokujúci prípad zo Záhoria. Bratislavskí kriminalisti vyšetrujú vraždu novorodenca. Matka porodila dievčatko doma. Čo sa s ním dialo potom, zaskočilo aj skúsených policajtov a záchranárov.

Všetko sa začalo telefonátom na tiesňovú linku okolo 17. hodiny v utorok (16. 1.) večer. Mama 20-ročnej ženy oznámila, že jej dcéra pred pár hodinami porodila doma do toalety a dieťa je mŕtve.

Podľa našich informácií dokonca údajne uviedla, že novorodenca vyhodil muž do smetiaka. Ešte sa vraj pýtala, či majú dieťa odtiaľ vybrať.  

„Záchranári ju s popôrodnými komplikáciami transportovali do nemocnice v Bratislave. U novorodenca, žiaľ, lekár musel konštatovať exitus,“ povedala Petra Klimešová, hovorkyňa Operačného strediska ZZS.

Prečítajte si tiež:

Podozrivou je matka

Mladá žena býva podľa všetkého so svojou rodinou. Jej mama nám povedala, že dcéra bola v deviatom mesiaci a onedlho mala mať termín pôrodu.

„Ona potratila a placentu sme dali do popolnice,“ povedala mama ženy, ktorá dieťa porodila. Uviedla, že ona mala byť v tom čase ešte v práci. Dieťa sa podľa jej slov narodilo mŕtve.

Polícia bola na mieste niekoľko hodín. V dome a okolí zaisťovali stopy.

„Prípad si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci zločinu vraždy novonarodeného dieťaťa matkou,“ uviedla Jana Šimunková, hovorkyňa KR PZ Bratislava.

Zatiaľ nikoho neobvinili. Paragraf, pod ktorým zločin vyšetrujú, napovedá, že podozrivou je matka mŕtveho dievčatka. Hovorí však aj o rozrušení spôsobenom pôrodom a úmyselnom usmrtení.

Mladú ženu čaká výsluch. Čo bolo príčinou smrti novorodenca, policajti prezradiť nechcú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.