Opili a brutálne zbili 11-ročné dievča. Hlavná útočníčka v prípade, ktorý otriasol Slovenskom, ide pred súd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prípad, ktorý sa stal pred dvomi rokmi v Miloslavove, otriasol celým Slovenskom. Len 11-ročné dievča brutálne zbila partia tínedžerov. Všetko si nahrávali na mobil a zabávali sa na tom. Dvaja chlapci z tejto partie mali skončiť na niekoľko mesiacov v diagnostickom ústave a na hlavnú útočníčku už vo štvrtok čaká začiatok súdneho pojednávania.

Pred dvomi rokmi bolo na družstve v Miloslavove brutálne zbité len 11-ročné dievča. Predtým obeť opili. Na miesto sme sa vrátili a zisťovali sme, čo je v prípade nové.

Podľa starostu Miloslavova Milana Baďanského sa obec situáciou vážne zaoberala. „Zriadili sme tínedžerský klub, kde môžu deti v mimoškolských časoch tráviť čas pod dohľadom dospelej osoby,“ tvrdí. Na škole mali aj psychológa. Starosta však dodal, že hlavná zodpovednosť je vždy na rodičoch.

Rozprávali sme sa aj s matkou dieťaťa, ktoré bolo súčasťou skupinky chuligánov. „Po medializácii boli deti vyľakané, lebo vedeli, že je veľký prúser. Dvaja hlavní aktéri z tej bandy boli potrestaní,“ hovorí. Skončili v diagnostickom ústave.

Prečítajte si tiež:

Popíjali a drogovali

Partia tínedžerov popíjala a ničím nezvyčajným neboli ani drogy. Skupina sa podľa jedného z jej členov už nestretáva. Po medializovaní prípadu si povedali, že „kašlú na to“. Na mieste, kde sa stretávali, ešte dnes nájdeme fľaše od alkoholu a aj veci, ktoré sa používajú na fajčenie ľahších drog.

Jeden z obyvateľov nás zaviedol aj na miesto, kde si chlapci vybudovali strelnicu. „Povolené nebolo nič a budeme kontaktovať políciu,“ reagoval starosta. Na mieste by malo byť vidieť znaky po rôznych druhoch výstrelov. Polícia zatiaľ zaistila všetky stopy.

Poslednou bodkou v kauze zbitého dievčaťa by mal byť súd s hlavnou útočníčkou. Hlavné pojednávanie by sa malo začať vo štvrtok (18. januára). Bratislavská krajská prokuratúra uviedla, že obžalovanej v prípade viny hrozí trest odňatia slobody vo výške jeden až dva a pol roka.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.