Andrej Danko prišiel o vodičský preukaz. Vo štvrtok ho budú odvolávať v parlamente

Andrej Danko
Andrej Danko Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Podpredseda parlamentu a šéf SNS Andrej Danko prišiel v stredu (17. 1.), na šiesty deň po nehode, o vodičský preukaz. Informuje o tom portál noviny.sk.

Podpredseda parlamentu bude v súvislosti s okolnosťami dopravnej nehody vo štvrtok (18. 1.) čeliť odvolávaniu v Národnej rade SR. 

Danko ešte minulý týždeň vo štvrtok (11. 1.) v noci nabúral autom do semaforu v bratislavskej mestskej časti Dúbravka. Ten zvalcoval, následne ani nevystúpil z vozidla a z miesta nehody odišiel. 

Škodu, ktorú tým spôsobil, magistrát vyčíslil na 2500 eur. Pri náraze navyše stratil ŠPZ. 

Prečítajte si tiež:

Fúkal až niekoľko hodín po nehode

Prezident policajného zboru Ľubomír Solák v prípade nehody Andreja Danka nariadil kontrolu postupu policajtov. Fúkať mal totiž až 15 hodín po nej. 

Hliadka bola na miesto nehody v bratislavskej Dúbravke vyslaná ešte vo štvrtok krátko pred 23.30 hodinou. V tom čase sa na mieste už nenachádzalo ani auto, ani vodič. 

Postup polície kritizovala opozícia. Za zlyhanie považuje vykonanie dychovej skúšky na druhý deň po nehode. Polícia mala podľa opozičných strán Danka o takom čase zobrať na krvné testy.

Prečítajte si tiež:

Policajtom mal zabuchnúť dvere

Líder strany Slovensko Igor Matovič v rámci utorkovej tlačovej konferencie povedal, že podľa jeho informácií mal byť Andrej Danko v čase nehody pod vplyvom alkoholu. Policajná hliadka ho mala zastihnúť ešte v čase, keď vstupoval do domu. Mal ich však poslať kadeľahšie a zabuchnúť za sebou dvere. Na nasledujúce búchanie či zvonenie už údajne nereagoval. 

Danko viackrát odmietol, že by bol k hliadke vulgárny a tvrdí, že polícii poskytol plnú súčinnosť.

Po informácií o tom, že podpredsedovi parlamentu odobrali vodičský preukaz, sme sa s ním snažili skontaktovať. Ten však nereagoval. 

Pozrite si príspevok, odvysielaný 12. januára v Televíznych novinách, k dopravnej nehode, ktorú spôsobil podpredseda parlamentu Andrej Danko: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.