Ak neprestane západ vojensky pomáhať Ukrajine, Slovania sa spoja a urobia zo západnej Európy trávnik, vyhlásil v europarlamente Radačovský

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ak neprestane západ vojensky pomáhať Ukrajine, tak sa Slovania spoja a urobia zo západnej Európy trávnik. Na pôde europarlamentu to vyhlásil Miroslav Radačovský, ktorý v posledných voľbách kandidoval za koaličnú SNS. Kým Miroslav Radačovský hovorí, že jeho výroky sú vytrhnuté z kontextu, národniari sa od neho dištancujú.

Europoslanec, ktorý sa do Bruselu dostal ako kotlebovec a do národného parlamentu ako náhradník za SNS, hovoril v prejave najskôr o zlej situácii na fronte a neschopnosti poraziť Rusko. Neskôr však prešiel do útoku.

Prečítajte si tiež:

„Prestaňme posielať zbrane na Ukrajinu a prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov. Pretože ak neprestanete, môže sa stať, že my Slovania sa spojíme, brat s bratom, a ja verím, že sa raz spojíme a zo západnej Európy urobíme trávnik. Od Tatier, Šumavy až po La Manche. Trávnik. A verím, že toto nikto z nás nechce,“ povedal Radačovský. 

V telefonáte tvrdenie o trávniku od Tatier po La Manche poprel. „Hovorím ja, držte ústa. Jednoducho som povedal, že pokiaľ sa bude zbrojiť a pokiaľ sa budú zabíjať Slovania, tak sa môže stať, ešte raz a počúvajte ma poriadne, tak sa môže stať, a v závere som povedal: ‚a toto nikto z nás nechce,‘“ uviedol v telefonáte. 

Europoslanec Radačovský kandidoval aj v parlamentných voľbách, a to za koaličnú SNS. Neuplatnil si však mandát a zostal v Bruseli. Národniari sa dnes od jeho výrokov dištancujú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.