Hlavná aktérka bitky 11-ročného dievčaťa v Miloslavove tvrdí, že je nevinná. Na súde sa stretla zoči-voči s mamou obete

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Žije vraj ako štvaná zver. Školáčka, ktorú mali deti z partie najskôr opiť a potom zbiť a ponižovať, bude mať doživotnú traumu. Pred dvoma rokmi tento prípad otriasol Slovenskom, teraz sa začal proces. Pred sudcu sa postavila len hlavná aktérka. Ostatní z partie neboli v tom čase trestnoprávne zodpovední.

Obžalovaná tínedžerka sa vo štvrtok v Justičnom paláci prvýkrát v pojednávacej miestnosti postavila pred sudcu. Oproti nej sedela matka zbitej školáčky. Obeť neprišla. O incidente sa nechce už ani rozprávať. Po tom, čo zažila, má adaptačnú poruchu.

„V noci spáva pri svetle, žije ako nejaká štvaná zver. Zatiahnuté všetko, deky si dávala na okná,“ tvrdí matka obete. S dcérou chodieva na terapie a zmenili aj školu.

Prečítajte si tiež:

Vinu popiera

Tínedžerka je obžalovaná z ublíženia na zdraví a výtržníctva. Argumenty prokurátorky ani tínedžerky sme si však vypočuť nemohli. Sudca z pojednávania vylúčil verejnosť.

Obžalovaná tínedžerka podľa našich informácií odmietla vypovedať. „Vyjadrila, že jej je ľúto, aký skutok sa stal, ale urobila vyhlásenie, že je nevinná,“ uviedol advokát obžalovanej Ely Jozef Obert.

Pred vyšetrovateľom vraj povedala, že ak aj školáčku fackala, tak len preto, aby ju prebrala a že ju vyzliecť nechcela. Tričko sa údajne zachytilo o jej sadru na ruke.

Prípad sa prevalil pred dvoma rokmi. Na verejnosť sa dostali videá, na ktorých bola 11-ročná školáčka s krvavou tvárou. Podľa svedeckých výpovedí dievča opili, zbili a vyzliekli. Stalo sa to v areáli bývalého družstva a bolo pri tom desať detí.

Prečítajte si tiež:

Proces bude pokračovať v máji

Keď dcéra o tom všetkom rozprávala matke v nemocnici, tá jej nechcela veriť. „Myslela som si, že pili všetci, že sa opili. A potom na základe tých videí sme sa dozvedeli, že to, čo rozprávala, bola pravda,“ povedala mama obete a dodala, že si nemyslí, že jej dcéra niekedy útočníkom dokáže odpustiť.

Okrem obžalovanej Ely pred súd nepostavila prokuratúra nikoho iného. Ostatné deti neboli v čase incidentu trestnoprávne zodpovedné. Dvaja chlapci boli niekoľko mesiacov v diagnostickom centre. Hlavnej aktérke hrozí v prípade dokázania viny dva až päť rokov za mrežami, no keďže je mladistvá, trest sa kráti na polovicu.

„Neviem, či je adekvátny trest k tomuto činu vzhľadom na to, že to boli deti a tieto sadzby, ktoré sú na Slovensku, sú primalé,“ vyhlásila mama obete.

Skupina sa podľa jedného z jej členov už nestretáva. Po medializovaní prípadu si povedali, že „kašlú na to“.

Proces za zatvorenými dverami bude pokračovať koncom mája, sudca chce vypočuť znalkyňu z oblasti psychiatrie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.