Herectvo jej za viac ako 70 rokov prinieslo veľa radosti. Eva Landlová je najdlhšie pôsobiacou herečkou na Slovensku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Poznáte ju najmä zo seriálov a jej nezameniteľný hlas je dlhé roky často využívaným artiklom dabingových štúdií.

Eva Landlová je na scéne viac ako 70 rokov a momentálne je najdlhšie pôsobiacou herečkou na Slovensku. A aj keď má táto dáma už po deväťdesiatke, stále je aktívna, teší sa dobrému zdraviu a srší životným optimizmom.

Prečítajte si tiež:

Spokojný život

Pani Eva tvrdí, že má krásny život už od samého začiatku. „Bola som šťastná ako dieťa, prešťastná v manželstve a aj v práci. Ja som ten život brala tak normálne a bola som spokojná,“ spomína.

Vyrastala v rodine s troma sestrami. Odmalička ich rodičia viedli k športu, všetky sa venovali krasokorčuľovaniu, neskôr dokonca aj ich manželia a deti.

Vraj prežila skvelé manželstvo. Boli spolu až 44 rokov a majú dvoch synov, Martina a Mateja. Pani Eva je už 5-násobou babičkou a dokonca aj prababkou.

Prečítajte si tiež:

Herečkou odmala

To, že bude herečkou, vedela už v detstve. „Už v ľudovej škole som hrávala v divadelných predstaveniach, recitovala som. Bolo to prirodzené, že som išla na konzervatórium,“ popisuje herečka.

Ako druháčka na konzervatóriu sa dostala do martinského divadla vďaka Maríne Kráľovičovej, ktorá práve vtedy prestupovala z Martina do Národného divadla.

Prečítajte si tiež:

Gény sa nezaprú

Herectvo neskôr chytilo za srdce aj jej syna Mateja. Pani Eva si spomína, že mu otec ako mladému chlapcovi dohováral, že keď bude mať zlé známky, nebude môcť hrať.

„Mal lepšie známky, keď točil. Pretože hranie miloval a chcel to robiť,“ tvrdí.

Herectvo jej za viac ako 70 rokov prinieslo veľa radosti a šťastia, nezobralo jej vraj nič.

„Som vďačná životu, že som našla partnera na život. Snívam o tom, aby som si jedného dňa ľahla do postele, zaspala a zobudila som sa hore v nebi s mojím mužom,“ dodáva na záver.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.