Mladík (18), ktorý sa mal vyhrážať spolužiakom vystrieľaním, sa postavil pred súd. Do väzby nepôjde, dostal monitorovací náramok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mladík (18), ktorý sa mal vyhrážať spolužiakom vystrieľaním, sa postavil vo štvrtok (18. 1.) pred sudcu. Ten mladíkovi nariadil monitorovací náramok na sledovanie pohybu.

Prípad vyšetrujú ako násilie proti skupine obyvateľov. V prípade dokázania viny mu hrozí trest šesť mesiacov až tri roky.

„Mal nepekné slová, boli tam podnety na útok, či už nejakou zbraňou alebo tak. V triede nám takto o tom hovoril,“ povedal jeden zo študentov Školy umeleckého priemyslu Trenčín.

Prečítajte si tiež:

​Štvrtáka Petra zadržali v pondelok (15. 1.). Študenta priemyselného dizajnu vzali priamo z vyučovania. 

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že dňa 15. 1. 2024 v ranných hodinách na strednej škole v Trenčíne obvinený bez predchádzajúceho slovného a fyzického konfliktu pred svojimi spolužiakmi uviedol, že chodí na strelnicu a má zbraň, konkrétne revolver. Tento prinesie do školy a to tam vystrieľa. Taktiež povedal, že história sa zopakuje. Následne jeden zo spolužiakov, ktorý to počul, nahlásil uvedenú vec riaditeľovi školy,“ potvrdila trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková.

Takýchto hrozieb na školách v ostatnom čase pribúda. 

Podľa našich informácií sa tento mladík dostal do hľadáčika kompetentných už pred približne dvoma rokmi. Na sociálnej sieti podľa všetkého zverejnil fotografie zbraní. Údajne patrili príbuznému. Rozprávali sme sa s rodinou študenta, na kameru hovoriť nechceli. Jeho stará mama však povedala, že Petra šikanovali a spolužiaci ho dohnali k tomu, aby to povedal.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 16. 1. 2024 o incidente na umeleckej škole:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.