Predsedníctvo Hlasu-SD schválilo kandidatúru Pellegriniho na prezidenta

Predseda strany Hlas Peter Pellegrini
Predseda strany Hlas Peter Pellegrini Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Predsedníctvo Hlasu-SD schválilo, aby šéf strany a súčasný predseda parlamentu Peter Pellegrini kandidoval na prezidenta SR. Vo štvrtkovej diskusnej relácii TV JOJ Na hrane to vyhlásil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) s tým, že k svojej kandidatúre sa Pellegrini vyjadrí v piatok (19. 1.).

„Slovensko nemôže mať historicky lepšieho prezidenta ako je Peter Pellegrini, sme o tom všetci jednohlasne presvedčení,“ uviedol Šutaj Eštok. Ako tvrdí, Pellegrini si je vedomí toho, že prezident SR musí byť nadstranícky. Oznámiť by preto mal aj to, čo by čakalo Hlas-SD či koalíciu, ak by sa stal hlavou štátu.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Jaroslav Spišiak (PS) v relácii vyvrátil dohady o tom, že by Zuzana Čaputová mala po skončení prezidentského mandátu v budúcnosti nahradiť Michala Šimečku vo funkcii šéfa Progresívneho Slovenska. Potvrdil, že ich voličom budú odporúčať voliť za prezidenta SR Ivana Korčoka.

Prečítajte si tiež:

V súvislosti s dopravnou nehodou podpredsedu NR SR Andreja Danka (SNS) si chce Šutaj Eštok počkať na výsledky vyšetrovania nehody. „Chceme jasne deklarovať, že sme v tejto veci k Dankovi pristupovali tak, ako by sme pristupovali k hocikomu inému,“ povedal minister. Spišiaka na celej záležitosti vyrušuje, že Danko odišiel z miesta nehody. Ak by Danko podľa neho zostal na mieste a poskytol väčšiu súčinnosť, bol by menší "humbuk".

Aktuálne protesty proti vláde sú podľa Šutaja Eštoka o demokracii a rešpektuje ich rovnako ako demokratické voľby. V súvislosti so štvrtkovým vystúpením prezidentky v parlamente uviedol, že "ak sa prezidentka rozhodla postaviť na stranu opozície, postavila sa na stranu Daniela Lipšica."

Pozrite si reportáž z 8. 1. 2024. Peter Pellegrini čoskoro oznámi svoju kandidatúru na prezidenta:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prezidentské voľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.