Kedysi sa spájali s väzňami, dnes sa stávajú novým trendom. Tetovania na tvári sú čoraz populárnejšie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kedysi sa spájali s väzenským prostredím, dnes ich nosia mnohí umelci, barberi či raperi. Asi najznámejším Slovákom s potetovanou tvárou je raper Separ, ktorý sa pravidelne zveruje do rúk tatéra Samuela.

Pozreli sme sa, ako také tetovanie na tvári vzniká a rozprávali sme sa aj s človekom, ktorý ich má až 35.

Prečítajte si tiež:

Symboly, čísla či nápisy

Tatér Samuel tvrdí, že jeho klienti si dávajú na tvár najčastejšie vytetovať rôzne symboly, čísla, nápisy či iniciály. „Sú to hlbšie veci, ktoré pre nich niečo znamenajú,“ dodáva tatér.

Príprava na takéto menšie tetovanie mu vraj zaberie viac času, ako samotný proces tetovania na tvár. Ten zaberie vraj iba 10 až 15 minút. „Je to viac bolestivé ako na inej časti tela, ale ide to rýchlo, dá sa to preto vydržať,“ vysvetľuje.

Prečítajte si tiež:

Reakcie verejnosti

Hovorí, že verejnosť ľudí s tetovaním na tvári škatuľkuje. S rôznymi reakciami sa stretol aj barber Fogo, ktorý si tetovania zamiloval už na strednej škole. Len na tvári ich má 35.

„Ľudia sa pozerajú, niekedy z nich vypadne nejaká spontánna reakcia, ale ja to absolútne neberiem v zlom,“ hovorí barber.

Jednou z prvých celebrít s potetovanou tvárou bol Mike Tyson. Jeho legendárny ornament okolo oka si dal vytetovať aj Robert Rosenberg.

Tetovania na tvár si často dávajú aj raperi. Okrem Separa výrazne zdobia aj Moma, Sergeia Barracudu či Yzomandiasa. Ženy si zas dávajú tetovať falošné pehy, ktoré sú novým kurióznym trendom.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.