Mladík (20) sa šmykol, rozbil si hlavu a omdlel. Zachránil ho muž, ktorý si ho náhodou všimol cestou vo vlaku

Pošmykol sa na ľade a ležal v kaluži krvi.
Zdroj: Polícia SR - Banskobystrický kraj

Pošmykol sa na ľade a ležal v kaluži krvi. Dvadsaťročného mladíka v Lučatíne v banskobystrickom okrese zachránili v poslednej chvíli. Pomoc mu zavolal muž, ktorý ho náhodou zbadal z okna vlaku.

Prečítajte si tiež:

Hrozivý príbeh so šťastným koncom 

Prípad sa stal v nedeľu (14. 1.), teplomer vtedy ukazoval tri stupne pod nulou. Mladík sa na ľade pošmykol krátko pred piatou ráno.

Policajtov zavolal muž, ktorému sa z vlaku zdalo, že neďaleko stanice vidí niekoho ležať. Policajti na miesto dorazili v priebehu niekoľkých minút. Zistili, že muža zrak neklamal. Vedľa budovy stanice ležal v kaluži krvi človek.

Policajti si najskôr mysleli, že už nedýcha. Bol studený a nereagoval na akékoľvek podnety.

„Rýchlo však zistili, že stále žije a že každá sekunda je v tomto prípade vzácna, najdôležitejšie bolo dostať ho čím skôr k lekárovi,“ píšu policajti.

Kým prišli zdravotníci, poskytovali mu prvú pomoc. Záchranári neskôr povedali, že pomoc prišla v poslednej chvíli.

Príbeh však má šťastný koniec. Mladík za pomoc policajtom poďakoval.

„Okolo pol piatej ráno som sa v Lučatíne pred vlakovou stanicou pošmykol a spadol. Pri tomto som si rozbil hlavu na dvoch miestach, omdlel som a dosť krvácal. Veľa si z toho nepamätám, ale keď som sa prebral, boli pri mne dvaja policajti, ktorí mi poskytli prvú pomoc. Bol som dosť podchladený a celý krvavý. Chcel by som im touto cestou poďakovať za pomoc a asi aj záchranu života, lebo bola veľká zima a ležal som na ľade,“ napísal im Matej.

Pozrite si aj krimi reportáž z Televíznych novín. Hlavná aktérka bitky 11-ročného dievčaťa v Miloslavove tvrdí, že je nevinná. Na súde sa stretla zoči-voči s mamou obete:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.