Domáce

V prípade zastreleného kamaráta po oslave sa objavili nové skutočnosti

Gejza Kern.
Zdroj: TV Markíza

Obžalovaný Gejza tvrdí, že ho na chodbe niekto napadol. Keďže sa cítil byť ohrozený, vytiahol zbraň a strieľal. No nevedel na koho.

Prípad vraždiaceho dôchodcu neďaleko Bratislavy sa prekvapivo vyvíja. Senior, ktorý podľa obžaloby po oslave zastrelil kamaráta tvrdí, že pri tom bol ešte tretí muž. Navyše pred streľbou ho vraj ktosi napadol a on sa len bránil.

Dôchodca Gejza Kern (69) má na krku ten najzávažnejší zločin. Po oslave menín podľa prokurátora zavraždil kamaráta troma ranami z pištole. V krvi mu namerali vyše jeden a pol promile. Všetko sa to stalo, keď muži odchádzali z bytu. Najskôr obeť, potom aj ďalší gratulant. Keď ho obžalovaný odprevádzal, zbadal vraj na stole zbraň a vzal ju zo sebou. Mal ju v legálnej držbe. A tu sa to začína zamotávať.

Dôchodca tvrdí, že ho na chodbe niekto napadol. Vraj mu hodil na hlavu bundu a sotil ho na zem. Keďže sa cítil byť ohrozený, vytiahol zbraň a strieľal. Na koho, ale nevedel.

„So zdvihnutou rukou, pri tom som zakričal „Ľahni!" a vystrelil. Možno že som urobil ešte krok - dva dopredu, kde sa na mňa druhýkrát zaútočilo a znovu som ležal na schodoch, čo si pamätám, že som dvakrát inštinktívne vystrelil," povedal Kern.

Na chodbe bola vraj tma. Čo spôsobil, zistil až keď zasvietili. „Čo sa týka výpovede môjho klienta, tomu zodpovedajú aj znalecké posudky a samozrejme zranenia, ktoré boli zadokumentované na jeho tele," konštatoval obhajca obžalovaného Alexander Filo.

„Poznám výpoveď pána Kerna, vraha môjho manžela, ktorý sa obraňuje ako sa obraňuje, len jedno neviem pochopiť, že človek, keď ide vyprevádzať gratulantov, prečo si zo sebou zoberie zbraň," hovorí manželka zastreleného muža.

Muži sa poznali dlhé roky. Počas oslavy manželke, dnes už nebohého muža, volali, že sa dobre zabávajú. Potom jej manžel už nedvíhal telefón. To, že jej muž nie je medzi živými, jej však nikto z polície oznámiť neprišiel. Šokujúce je, že sa to dozvedela až z médií, približne päť hodín po vražde.

„Pozrela som si internet v mobile, tam bola správa, že opäť sa strieľalo v Devínskej Novej Vsi a že zomrel 75-ročný dôchodca. Som vedela, že je to môj manžel," spomína si žena.

Obžalovaný síce priznáva, že strieľal ale úmysel zavraždiť kamaráta popiera. Vraj nemal ani motív. Bratislavský krajský prokurátor Michal Šúrek vyhlásil, že sa bude snažiť preukázať to, čo tvrdí v obžalobe.

Obžalovaný Kern na otázku, či ľutujete, čo spravil, neodpovedal.

Viac svetla do prípadu by mohol vniesť tretí muž - 89-ročný kamarát strelca i obete. Práve on s nimi v byte oslavoval.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti