Nekonečné vyšetrovanie. Kajetán Kičura je obvinený z korupcie už štyri roky, stále sa však nedostal pred súd

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vyšetrovanie, ktoré pripomína nekonečný príbeh. Bývalý šéf štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura je z korupcie a ďalších trestných činov obvinený už takmer štyri roky. Jeho prípad sa ale stále nedostal na súd, pričom oveľa väčšie kauzy sa už dávno pojednávajú. Kičurov zaistený majetok, vrátane zlatých tehličiek, zatiaľ stúpa na cene.

Bol to takpovediac prvý skalp Matovičovej vlády. Vtedajšieho šéfa štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru bleskovo odvolali z funkcie pre pochybenia v súvislosti s nákupom zdravotníckeho materiálu v čase začínajúceho Covidu-19.

Prečítajte si tiež:

Podozrenia ešte narástli, keď sa ukázalo, že v čase, keď rezervy podpisovali miliónové zmluvy na respirátory a rúška, Kajetán Kičura kúpil synovi dva byty v centre Bratislavy za 200-tisíc a jeho syn vlastnil aj chatku na Devíne. A navyše mu polícia v bankovom sejfe našla aj 20 zlatých tehličiek, ktoré celkovo vážili 5 kilogramov. Podľa Kičuru išlo o rodinné úspory.

Exšéfa hmotných rezerv v apríli 2020 obvinila NAKA zo zločinu prijímania úplatku a prania špinavých peňazí, ktoré sa týkalo práve zákaziek na správe hmotných rezerv.

Kičura skončil aj vo väzbe, neskôr mu pribudli aj ďalšie obvinenia, prešli však už takmer štyri roky vyšetrovania a jeho kauzy stále nie sú na súde.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.