V jazere Rovinka objavili mŕtve telá dvoch korčuliarov. Z vody ich vytiahli s hokejkou a sánkami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Tragédia neďaleko Bratislavy. V jazere Rovinka našli v pondelok dve telá bez známok života. Záchranárov zalarmoval skoro ráno náhodný okoloidúci. Na brehu si všimol zaparkované auto a na ľade topánky.

Podľa všetkého sa 25-ročný muž a 36-ročná žena vybrali neskoro večer korčuľovať na zamrznuté jazero. Na plochu si mali svietiť diaľkovými svetlami. Prehliadli však, že jazero na druhej strane zamrznuté nie je.

Ľad sa pod nimi preboril na mieste, kde je hlboká voda. Tam podľa domácich ani nezamŕza. Z vody ich vytiahli aj so sánkami a hokejkou.

Psíčkari vídavajú korčuliarov na jazere denne, chodia však iba na miesto, kde je plytšia voda. „Hlavne na tie miesta chodí veľmi veľa ľudí a všimol som si, že aj malé deti bez rodičov,“ uviedol jeden z nich.

Prečítajte si tiež:

Korčuľovanie treba zvážiť

Korčuľovanie na tomto jazere je podľa starostu na vlastné riziko. „Bolo vydané vyhlásenie aj skrz túto tragédiu, aby zvážili, či je to dôležité. A ak tak urobia a stane sa niečo, aj v tých plytších vodách, aby vedeli privolať pomoc,“ uviedol starosta Tomáš Káčer.

Blíži sa oteplenie a varovanie už prichádza aj z operačného strediska záchranárov, aby ľudia zvážili korčuľovanie na jazerách. Tragédia ako pondelková sa v takýchto podmienkach môže zopakovať.

„Pri vstupe na ľadovú plochu treba byť mimoriadne obozretný. Najmä pri odmäku alebo pri nedostatočne dlhom mraze hrozí vždy preborenie osoby do vody,“ upozorňuje Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.