V Červenej Vode pri Sabinove prišla do školy opitá učiteľka. Starostka odmieta povedať, ako ju potrestá

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Do školy prišla deti učiť opitá učiteľka. V Červenej Vode pri Sabinove je zároveň aj riaditeľkou obecnej málotriedky. Nafúkala do jedného promile, trestný čin preto nespáchala. Potrestať ju má starostka.

Učiteľka tvrdí, že opitá nebola. Jej čudné spávanie si všimli rodičia, ktorí štvrtok (18. 1.) ráno do školy priviedli deti. „Razil z nej alkohol,“ tvrdí Štefan Kyjovský, jeden z rodičov.

Privolali preto policajnú hliadku, ktorá jej dala fúkať. „Za prítomnosti zriaďovateľa školy polícia vykonala v priestoroch školy kontrolnú dychovú skúšku osoby, výsledok bol v hodnote do jedného promile,“ uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Riaditeľka ani starostka obce sa k tomu vyjadriť nechceli. „Z dôvodu, že nešlo o trestný čin, vec bude postúpená príslušnému obecnému úradu na ďalšie konanie,“ doplnila hovorkyňa.

Prečítajte si tiež:

Je tam len dva týždne

Riaditeľka v pondelok ráno riadne nastúpila do školy, no na vyučovanie prišla iba jedna žiačka, vyhlásila preto chrípkové prázdniny.

Učiteľka v škole učí len dva týždne. Obecní poslanci vraj starostku pred ňou varovali, pretože problémy s alkoholom už podľa nich mala aj v predchádzajúcej práci.

Školu navštevuje len asi sedem žiakov. Riaditeľka učí štyri ročníky naraz v jednej triede. Vypomáhať jej chodí ešte jedna kolegyňa.

Starostka chce túto málotriedku od nového školského roka zrušiť, no obecní poslanci sa o tom dozvedeli, až keď ministerstvo školstva bez ich súhlasu požiadala o jej vyradenie. „Je nesúhlas zastupiteľstva aj rady školy,“ uviedol poslanec obecného zastupiteľstva Erik Kazanovský.

Prečítajte si tiež:

Myslia si, že to urobila zámerne

Poslanci aj niektorí rodičia si myslia, že problémovú učiteľku starostka zamestnala zámerne. „Nasadila tam takú osobu, aby sme my, rodičia, deti zobrali preč, a tým pádom to bude vyriešené,“ tvrdí rodič Štefan Kyjovský.

Všetci teraz čakajú, ako starostka učiteľku za alkohol v práci potrestá. Okresná predsedníčka školských odborov Darina Nagyová povedala, že „pozitívna dychová skúška je dôvodom na okamžité rozviazanie pracovného pomeru“.

Na našu otázku, či učiteľku prepustí, starostka neodpovedala a zavrela pred nami dvere.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.