Hrôza matky z B. Bystrice: Dcérka skolabovala počas jazdy, ľudia nereagovali. Pomohli jej až policajti

Hrôza matky z B. Bystrice: Dcérka skolabovala počas jazdy, ľudia nereagovali. Pomohli jej až policajti
Zdroj: Facebook/Polícia SR-Banskobystrický kraj

Policajti pomohli zúfalej matke v kritickej situácii. Mladá žena z Banskej Bystrice prežila okamihy hrôzy, keď jej malá dcérka počas cesty autom skolabovala.

Zastavila auto na Štadlerovom nábreží a prosila ľudí o pomoc. Ako však sklamane skonštatovala, väčšina nereagovala. V tom čase našťastie prechádzala okolo policajná hliadka z Obvodného oddelenia PZ Banská Bystrica - východ.

„Policajti videli, že dievčatko potrebuje okamžite lekársku pomoc, jeden z hliadky si sadol k mamičke a kolegovia na služobnom vozidle im urobili sprievod až na oddelenie urgentného príjmu,“ informovali banskobystrickí policajti na sociálnej sieti.

Celá akcia skončila šťastne a malá slečna je v poriadku. Slovami vďaky na adresu policajtov mladá mamička nešetrila.

Prečítajte si tiež:

​​​„Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať trom policajtom z Obvodného oddelenia PZ BB - východ, ktorí mi dňa 4. 12.2023 v čase okolo 16:40 pomohli na Štadlerovom nábreží v Banskej Bystrici, keď som sa vracala s mojou 2,5 ročnou dcérou domov z jaslí, dcéra mi v autosedačke skolabovala,“ uviedla.

Ako priblížila, zastala na autobusovej zastávke, kde prosila o pomoc ľudí, no väčšina nereagovala.

​„Avšak v tej chvíli som si všimla, že okolo prechádza hliadka, na ktorú som zamávala, okamžite zastavili a šli mi na pomoc, dieťa sa prebralo, ale bolo stále v šoku, nekomunikovalo, páni mi hneď navrhli pomoc a sprevádzali na Detský urgentný príjem,“ chválila policajtov za bezprostrednú pomoc mladá matka.

​„Vďaka ich promptnému konaniu a zastaveniu mi veľmi pomohli v tejto situácii, boli mi veľkou oporou, pomohli s osobnými vecami až do prebratia dieťaťa personálom na Urgentnom príjme. Ich profesionalita a neoceniteľná pomoc mi priniesli pocit úľavy v ťažkej situácii. Ešte raz Ďakujem za túto pomoc a ich oddanosť práci,“ dodala mamička.

Pozrite si aj reportáž o policajtoch, ktorí zachránili život dôchodcovi v Leviciach (8. 1.):

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Policajné akcie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.