Tragédia pod Chopkom. Zamestnanci strediska našli ťažko zranenú lyžiarku, zraneniam podľahla

Tragédia pod Chopkom. Zamestnanci strediska našli ťažko zranenú lyžiarku, zraneniam podľahla
Lyžiarske stredisko Jasná. Zdroj: Shutterstock.com/Dmitry Naumov

Ťažko zranenú lyžiarku našli v pondelok (22. 1.) v teréne mimo zjazdovky na severnej strane Chopka zamestnanci lyžiarskeho strediska Jasná. Privolaní horskí záchranári jej poskytli prvú pomoc a zabezpečili letecký transport do nemocnice, kde podľa dostupných informácií zraneniam podľahla. Informoval o tom Marián Galajda zo spoločnosti, ktorá je prevádzkovateľom strediska.

K udalosti došlo v lokalite Konský grúň. Stalo sa tak po tom, čo horskí záchranári v spolupráci so skipatrolou rozhodli o uzatvorení najvyššie položených zjazdoviek z Chopka na sever. Dôvodom boli náhle sa zhoršujúce podmienky.

"Podmienky na zjazdovke, ktorá bola pri rannej inšpekcii zjazdná, sa v priebehu dvoch hodín zmenili. Vietor zosilnel na viac ako 80 kilometrov za hodinu, čo komplikovalo bezpečnú jazdu," priblížil Galajda.

Prečítajte si tiež:

Na vrchole Chopku na začiatku trás na sever osadili laná blokujúce vstup na zjazdovku spolu s výstrahami označujúcimi jej uzatvorenie. Skipatrola podľa Galajdu zároveň vyrazila na trať, aby usmernila lyžiarov a pomohla im bezpečne zjazdiť nadol.

"Pre lyžiarov, ktorí kvôli podmienkam neboli schopní pokračovať, vyrazili snežné pásové vozidlá a zviezli ich do bezpečia," povedal. Dodal, že z dôvodu zhoršujúcich sa podmienok odstavili aj prevádzku lanovky funitel.

Muž, ktorý pred rokom smrteľne na svahu zrazil osemročného chlapca, spoznal trest:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.