R. Fico vyjadril plnú podporu ministerke kultúry. Nevidí dôvod na vyvodenie zodpovednosti

Robert Fico
Robert Fico Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Premiér Robert Fico (Smer-SD) vyjadril plnú podporu ministerke kultúry Martine Šimkovičovej (nominantka SNS). Uviedol to po výjazdovom rokovaní vlády.

Petíciu považuje Fico za bežný politický nástroj. "Ak niekto zbiera podpisy, my mu v tom zabrániť nemôžeme. My na rozdiel od minulej vlády rešpektujeme petičné právo. Nevidím dôvod na to, aby sme vyvodzovali akúkoľvek mieru zodpovednosti voči ministerke," podotkol. Šimkovičová podľa premiéra plní program vlády.

Prečítajte si tiež:

Otvorená výzva na odstúpenie ministerky kultúry má takmer 170.000 podpisov. Iniciátori výzvy vyčítajú Šimkovičovej autokratický spôsob vedenia rezortu, nezáujem o odbornú diskusiu a kroky, ktoré sú v rozpore s prijatou stratégiou kultúry a kreatívneho priemyslu. Rovnako poukazujú i na diskriminačné a zavádzajúce vyhlásenia, prednesené prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov ministerstva.

Rezort kultúry podal na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie v súvislosti s petíciou na odstúpenie Šimkovičovej. Dôvodom je podozrenie z manipulácie, falšovania identity i počtu signatárov elektronickej petície.

O výzve na odstúpenie ministerky sme informovali už pred pár dňami:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.