Divoké počasie sa zďaleka nekončí, čakajú nás dni plné výstrah

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vietor, poľadovica i snehové jazyky. Počasie nás najbližšie dni na väčšine Slovenska poriadne potrápi. Meteorológovia na stredu (24. 1.) vydali výstrahy platiace takmer pre celé územie krajiny.

Ako informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) počas noci v utorka (23. 1.) na stredu bude pribúdať oblačnosť, čo sa prejaví snežením v severnejších a dažďom v južnejších častiach Slovenska. Teploty budú pod nulou, preto môžeme ráno opäť očakávať poľadovicu. Výstrahy pred ňou platia na západe asi do 9.00 hodiny, na strednom a východnom Slovensku môže pretrvávať po celý deň.

Navyše, na horách treba počítať so silným vetrom, platia tu výstrahy druhého stupňa.

Výstrahy pred vetrom i poľadovicou na stredu (24. 1.). Zdroj: SHMÚ

Počasie sa neumúdri ani vo štvrtok (25. 1.). „Prevažne veľká, v južnej polovici územia miestami zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach ojedinele dážď alebo prehánky. Vo vyšších a cez deň už od stredných polôh sneženie,“ uvádza SHMÚ, pričom výstrahy druhého stupňa pred silným vetrom budú platiť nie len pre oblasť Vysokých tatier, ale tiež pre juhozápadné Slovensko.

Výstrahy pred vetrom na štvrtok (25. 1.). Zdroj: SHMÚ

Podľa meteorológov nás takéto počasie čaká aj v ďalších dňoch vrátane víkendu, a tak nás vietor i poľadovica pravdepodobne potrápia dlhšie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.