Vzájomné obvinenia z klamstva. Žilinka odmieta tvrdenia Šeligu o stretnutiach so Santusovou

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vzájomné obvinenia z klamstva. Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa údajne stretával s Dianou Santusovou, teda šéfkou tímu, ktorý neskôr stíhal vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu. Vyhlásil to podpredseda Demokratov Juraj Šeliga.

Schôdzky mali byť tesne predtým, ako generálna prokuratúra stopla odvetné stíhanie voči Santusovej tímu. Maroš Žilinka tieto obvinenia popiera.

Prečítajte si tiež:

Podozrivé okolnosti

Písal sa rok 2021. Vyšetrovatelia NAKA mali podozrenie, že inšpekcia pracovala na ich diskreditácii, a tak voči nej rozbehli stíhanie.

Vyšetrovanie bolo iba v začiatkoch a nepadlo ani obvinenie, keď ho zastavila generálna prokuratúra cez známy paragraf 363.

Podľa Juraja Šeligu toto rozhodnutie sprevádzalo viacero podozrivých okolností.

Na podrobné vysvetlenie si priniesol na tlačovku aj tabuľu s časovou osou. A tvrdí, že ešte pred rozhodnutím o 363 sa generálny prokurátor stretol s ľuďmi z inšpekcie vrátane vtedajšej šéfky vyšetrovacieho tímu Oblúk.

Prečítajte si tiež:

Ide o klamstvo, tvrdia

Žilinka to popiera, tvrdí, že je klamstvom, že sa so Santusovou stretol pred rozhodovaním o danej veci.

To, že by k takýmto stretnutiam prišlo, odmietol aj bratislavský krajský prokurátor Rastislav Remeta. Šeliga tvrdí, že aj Remeta bol na takomto stretnutí.

O stanovisko sme požiadali aj exvyšetrovateľku Santusovú, na reakciu čakáme.

Demokrati tvrdia, že Žilinka údajne klamal aj v ďalšej veci, keď tvrdil, že so spomínaným paragrafom 363 nemal nič spoločné. 

Pre podozrenia zo zneužitia paragrafu 363 v tejto veci podal ešte v septembri Juraj Šeliga trestné oznámenie. Aktuálne čaká, či začnú prípad aj vyšetrovať. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.