Pri zakladaní Kotlárovej komisie, ktorá má prešetriť covidové opatrenia, pomáhal Štefan Harabin

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pri zakladaní pandemickej vyšetrovacej komisie pomáhal aj prezidentský kandidát Štefan Harabin či kontroverzná právnička Adriana Krajníková.

Vláda poverila poslanca SNS Petra Kotlára zostavením komisie, ktorá má prešetriť kroky vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera v súvislosti s pandémiou COVID-19.

Prečítajte si tiež:

Položili základy komisie

Do parlamentu sa Kotlár dostal vďaka kritike protipandemických opatrení. Minulý týždeň (18. 1.) ho vláda vymenovala za splnomocnenca pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19.

Nie je jasné, kto bude súčasťou danej komisie. Tvoriť ju podľa slov splnomocnenca má odborný tím vedcov, lekárov a právnikov. O konkrétnych menách však chce Kotlár informovať až po výsledkoch samého vyšetrovania.

Prezidentský kandidát Štefan Harabin na sociálnej sieti informoval o tom, že 20. januára položili základy tejto komisie na rokovaní takzvaného Národného koordinačného štábu. Jeho cieľom je podľa ich slov koordinovať národno-vlastenecké aktivity, pričom spájajú 20 rôznych občianskych združení a hnutí.

„Covidový teror a opatrenia proti Covid-19 na Slovensku musia byť riadne vyšetrené,“ napísal v príspevku Harabin.

Dodal, že sa daného rokovania okrem Petra Kotlára zúčastnila aj Adriana Krajníková, kontroverzná právnička, ktorá sa na sociálnych sieťach počas pandémie preslávila najmä hľadaním spôsobov, ako obísť proticovidové opatrenia.

Pozrite si súvisiacu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.