Z rieky Hornád vytiahli telo bez známok života. Polícia zisťuje, či ide o nezvestného chlapca

Z rieky Hornád vylovili mužské telo.
Z rieky Hornád vylovili mužské telo. Zdroj: Facebook/Polícia SR-Košický kraj

Policajní potápači vytiahli v utorok (23. 1.) popoludní z rieky Hornád mužské telo. Polícia zisťuje, či patrí nezvestnému chlapcovi.

Tínedžera (15) z Košíc naposledy videli 20. decembra minulého roka, keď odišiel na neznáme miesto a odvtedy o sebe nepodal žiadnu správu. Rozbehlo sa pátranie.   

Deň pred Silvestrom prijala polícia v nočných hodinách oznámenie, že do zaparkovaného vozidla v košickej mestskej časti Nad jazerom mali vniknúť štyri osoby.

„Po príchode na miesto bolo od tam prítomných osôb zistené, že od uvedeného vozidla mali po chodníku utekať štyri osoby smerom k rieke Hornád, čo potvrdili aj tri osoby, ktoré priamo z rieky Hornád vytiahli policajti a poskytli im prvú pomoc. 4 osoba v rieke ani v jej okolí nájdená nebola,“ informuje košická polícia na sociálnej sieti.  

Prečítajte si tiež:

Podozrivé osoby potvrdili, že spolu s nimi skočil do rieky aj nezvestný 15-ročný chlapec, po ktorom polícia vyhlásila dva dni po Vianociach pátranie. Chlapca hľadali nielen na súši, ale aj vo vode, u rodinných príslušníkov, príbuzných, kamarátov, v nemocničných zariadeniach, ale aj na ďalších miestach, ale s negatívnym výsledkom.

„Včera (23. 1.) popoludní sa košickým policajným potápačom v spolupráci so špeciálnou záchrannou službou, ktorí vodný tok rieky Hornád prehľadávali na policajnom člne, podarilo nájsť telo osoby mužského pohlavia, nezistenej totožnosti a následne vytiahnuť z vody na breh,“ informuje o náleze polícia.

Privolaný obhliadajúci lekár na mieste predbežne cudzie zavinenie vylúčil a na zistenie presnej príčiny smrti nariadil pitvu. Polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. 

To, či naozaj ide o telo nezvestného 15-ročného chlapca, potvrdia až závery analýzy DNA.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 22. 1. 2024 o tragédii na jazere Rovinka:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.