Progresívne Slovensko hlási novú posilu, expremiéra Ľudovíta Ódora

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bývalý premiér Ľudovít Ódor sa stal lídrom kandidátnej listiny Progresívneho Slovenska do tohtoročných eurovolieb. Na stredajšej tlačovej konferencii o tom informoval predseda strany Michal Šimečka.

Ódor zdôraznil, že zatiaľ nevstupuje do hnutia a že do eurovolieb kandiduje ako odborník. Stane sa však súčasťou širšieho a dlhodobého politického projektu PS. Bude pôsobiť ako predseda správnej rady progresívneho inštitútu, kde sa bude podieľať na tvorbe programu hnutia.

„Prestal nám fungovať zahraničnopolitický kompas. V Bruseli sme ticho, ale doma napadáme spojencov. Robíme pre Putina,“ odôvodnil svoje rozhodnutie k spolupráci Ódor.

Uviedol, že si váži dôveru ľudí, ktorú mal ako predseda vlády, a ako líder európskej kandidátky PS chce ľuďom ponúknuť svoje odborné a politické skúsenosti.

„Neplánoval som tu stáť, ale ťažko sa na to pozerá, ako súčasná vláda unáša Slovensko. Keď som skončil ako premiér vlády odborníkov, nezdalo sa mi, že najväčším problémom Slovenska je, že tresty pre mafiánov a korupciu sú príliš vysoké. Agresívny hranatý valec ničí všetko, čo mu príde do cesty,” tvrdí.

Prečítajte si tiež:

Plány v europarlamente

Ódor doplnil, že ako prvé chce na pôde europarlamentu sfunkčniť rozhodovacie mechanizmy v Únii, ale tiež hľadať možnosti ako ju rozvíjať, dávať priestor pre všetky prodemokratické sily, a tiež ako ju spraviť odolnejšou.

„Musíme ľudí presviedčať o tom, že kde je naše miesto. Veľkou výzvou tiež bude vybojovať pre Slovensko kľúčové veci, napríklad zelenšiu ekonomiku,“ priblížil.

Na otázku novinárov o možnej kandidatúre na kreslo prezidenta SR uviedol, že v tom nevidí pridanú hodnotu.

„Tam sú kvalifikovanejší kandidáti, ako napríklad Ivan Korčok,“ odpovedal.

Pozrite si celé Ódorove vyjadrenie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.