FOTO: Mestskú chatu v Novej Bani zničili vandali. Zdemolovali všetko, čo im stálo v ceste

FOTO: Mestskú chatu v Novej Bani zničili vandali. Zdemolovali všetko, čo im stálo v ceste
Zničená chata v Novej Bani. Zdroj: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Mestskú chatu pri Tajchu v Novej Bani zničili vandali. Polícia o prípade informovala na sociálnej sieti, podľa jej slov vznikla mestu škoda odhadnutá na 19.000 eur. Primátor Novej Bane Branislav Jaďuď v tejto súvislosti uviedol, že s podobnými prejavmi násilia v meste zatiaľ problémy nemali.

"V období decembra a januára doposiaľ neznámy páchateľ násilím vošiel do chaty, kde rozbil interiér vstupnej miestnosti, kuchynky, kúpeľne a miestnosti určenej na spanie. V podkroví zničil miestnosti určené na spanie a poškodil aj drevené zábradlie na schodisku," uviedla polícia na sociálnej sieti s tým, že pri obhliadke činu zaistila stopy a prípad vyšetruje ako poškodzovanie cudzej veci.

​​Primátor v tejto súvislosti priblížil, že objekt sa nachádza v rekreačnej oblasti, kam aj v tomto zimnom období chodí pomerne dosť ľudí. "Nie je to na opustenom mieste, v tmavom kúte. Máme tam všade verejné osvetlenie, je tam kamera, sú tam obývané rodinné domy vzdialené od objektu asi 20 metrov," poznamenal Jaďuď.

Prečítajte si tiež:

Plánovali obnovu

Podľa primátora samospráva plánovala obnovu tejto chaty ešte pred tým, ako bola zničená vandalmi. "Objekt bol, dá sa povedať, v zodpovedajúcom technickom stave, nebol rozbitý, ale teraz je potrebné ho zabezpečiť, lebo je rozbitý," podotkol s tým, že ho zabezpečili proti neželanému vstupu. Rekonštrukciu budú podľa jeho slov musieť zaradiť do skorších plánov.

"Nás vyrušuje najmä to, že keď niekto príde niečo rozbiť, tak neprišiel lúpiť. V chate nie je nič na ukradnutie, ale prišiel to rozbiť. Ak sa to podarí objasniť, budeme veľmi zvedaví, či to bol nebodaj náš obyvateľ alebo niekto iný," dodal s tým, že problémy s násilným správaním v meste neevidujú.

V júli minulého roka Slovensko zasiahol prípad výbuchu plynu na chate pri Prievidzi:

Zdemolované schodisko na chate v Novej Bani. Zdroj: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.