Demokrati prišli s dôkazom. Stretnutia Žilinku so Santusovou údajne potvrdila sama vyšetrovateľka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Trvajú na tom, že generálny prokurátor je klamár. Podľa predstaviteľov mimoparlamentnej strany Demokrati Maroš Žilinka nehovorí pravdu, keď popiera stretnutia s Dianou Santusovou. Bývalá šéfka tímu, ktorý stíhal vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu, bola údajne na generálnej prokuratúre opakovane. Potvrdzovať to má svedecká výpoveď.

Diana Santusová bola vyšetrovateľkou inšpekcie a šéfovala tímu Oblúk, ktorý začal vyšetrovať takzvaných čurillovcov. Tí skončili s obvinením a na istý čas aj vo väzbe.

Demokrati prišli v utorok s tvrdením, že Santusová sa údajne stretávala priamo s Marošom Žilinkom, a to krátko predtým, ako generálna prokuratúra stopla cez paragraf 363 stíhanie, ktorým chcela NAKA, naopak, stíhať Santusovej tím. Žilinka to však poprel. „Nie sú žiadne dôkazy, že by som sa s pani Santusovou ja stretával a už vôbec nie v danej veci,“ povedal na margo tvrdení. 

Prečítajte si tiež:

Demokrati trvajú na tom, že takéto stretnutia na generálnej prokuratúre boli. A v stredu (24. 1.) prišli aj s dôkazom. Schôdzky mala potvrdiť samotná Diana Santusová.

Exposlanec Juraj Šeliga ukázal záznam svedeckej výpovede z vyšetrovacieho spisu, kde Santusová hovorí, že sa zúčastnila minimálne na dvoch stretnutiach a prítomný bol aj Žilinka.

„Riešia to, akým spôsobom majú stíhať svedkov, ktorí vypovedajú o vážnej trestnej činnosti, a to tak, aby ich mohla stíhať policajná inšpekcia a nie NAKA... Ako je možné, že Maroš Žilinka sa tvári, že takéto niečo sa nestalo,“ pýta sa Šeliga. 

Má ísť o svedkov v politicky citlivých kauzách a inšpekcia ich chcela stíhať pre krivé výpovede. Tie mali byť dôkazmi proti vyšetrovateľom NAKA.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.