Nálepky fekálny fantóm sa už nikdy nezbaví, hoci je nevinný. Martinovi Mackovi zrušili posledné obvinenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Je nepochybné, že skutok nespáchal. Takto prokurátor argumentoval, prečo zrušil synovi generála aj posledné obvinenie zo smradľavého útoku. Prípad sa ťahal osem rokov. Otec Martina Macka tvrdí, že si do konca života bude niesť nálepku fekálny fantóm, hoci je nevinný. Ľudia sa im vraj stále vyhrážajú.

Keď ho pred rokmi obvinili z piatich fekálnych útokov na ženy, mal dobrú prácu aj vzťah. Potom sa však všetko zmenilo. Martin Macko, syn generála vo výslužbe, údajne podľa obžaloby potieral ženy fekáliami alebo ich pomočil. Svedčili proti nemu viaceré obete.

Najskôr ho odsúdili, no všetko zvrátilo dovolanie.

„Jedna vec je to súdne rozhodnutie a druhá vec je, ako to človeku poznačí život a že si to bude niesť do konca života. A aj keď ma síce súd oslobodí, tak nikdy mi človek neočistí meno na 100 percent,“ povedal Martin Macko vo februári minulého roka.

Prečítajte si tiež:

Šiesty prípad

Toto naozaj nebola úplná bodka za obvineniami. Ďalší, teda šiesty útok, vyšetrovali policajti zvlášť. Všetko sa však naťahovalo. Obeťou bola totiž cudzinka.

„Z uvedeného dôvodu bola realizovaná právna pomoc do Spojených arabských emirátov,“ priblížil v minulosti prokurátor Juraj Chylo z Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Ženu údajne útočník pomočil na jar 2015 v električke, ktorá smerovala z centra Bratislavy do Dúbravky. No do tváre mu nevidela.

Osem rokov vinili policajti z tohto skutku Martina Macka, nedávno však nastal vo vyšetrovaní zvrat.

„Trestné stíhanie bolo zastavené uznesením prokurátora OP Bratislava IV. Aktuálne nie je právoplatné, je doručované oprávneným osobám,“ uviedol prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Patrik Hujsa.

Prečítajte si tiež:

Nálepky sa nezbaví

Martinovi Mackovi sa podľa jeho otca počas tejto kauzy narušili vzťahy, no a doteraz sa im vyhrážajú rôzni ľudia. 

„Martin stratil osem rokov života. Doživotne sa s ním táto nálepka ponesie. Aj napriek tomu, že pracuje, a zrušili mu to posledné obvinenie. Každý deň dostávame vyhrážky, odkazy o tom, že je fekálny fantóm,“ povedal Pavel Macko, otec Martina Macka.

Od štátu chcú odškodné.

„Síce osem rokov života nám nikto nevráti, ale nech aspoň uhradia čiastočne tie škody, ktoré spôsobili,“ dodal Pavel Macko.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.