Kedy by sme mali najneskôr večerať? Bukovský vám poradí

Ilustračná snímka.
Zdroj: Lightspring /shutterstock.com

Všetko závisí od viacerých faktorov.

Po letnej prestávke bude Igor Bukovský opäť pravidelným hosťom v Teleráne. Vo svojej rubrike Počul som že... vám bude odpovedať na otázky ohľadne zdravia, ktoré sú pre vás veľmi dôležité.

Prvá otázka sa týkala večerného jedenia. Divák Jaroslav z Nových Zámkou sa zaujímal o to, či musí poslednýkrát jesť okolo 18.00 h alebo môže aj neskôr. Lekár tvrdí, že v prípade posledného jedla dňa a času jeho konzumácie závisí veľa faktorov. Napríklad čo jete, aké množstvo, čo robíte po večeri a kedy sa uložíte do postele.

"Môj názor na posledné jedlo dňa by som zhrnul do jednej vety - Choďte spať aspoň trošku hladný. Optimálne je mať silné raňajky a ľahkú večeru. Nedávny španielsky výskum ukázal, že ak ľudia večerajú iba dve hodiny pred spánkom, zvyšuje sa riziko rakoviny. Ak sa najete večer, telo si odloží tuk do zásoby a zhoršuje sa tak kontrola hmotnosti," odporúča Bukovský.

Vo videu si nájdete aj odpoveď na otázku, ktorú nám poslala Lucia z Trenčína. Chcela vedieť, či môže jesť mak počas tehotenstva. Odpoveď lekára mamičky možno prekvapí.


Svoje otázky posielajte na adresu poculsom@markiza.sk a MUDr. Igor Bukovský vám odpovie. Nezabudnite dať do predmetu  mailu titulok poculsom@markiza.sk.

BRATISLAVA/Teleráno

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti