Obžalovaného Mariána Magáta uznali za vinného z extrémizmu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obžalovaného Mariána Magáta uznali za vinného z extrémizmu. Rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku zatiaľ nie je právoplatný. Procesné strany sa môžu odvolať.

Samosudca v súčasnosti číta skutky, za ktoré Mariána Magáta uznal za vinného. Výrok o treste bude známy až po ich prečítaní. Do obednej prestávky stihol sudca prečítať deväť zo 43 skutkov.

Prečítajte si tiež:

"V tomto štádiu konania rozsudok hodnotiť nebudem, budem ho hodnotiť po jeho komplexnom vyhlásení," povedal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

"Klient vníma celú túto kauzu ako politicky motivovaný a exponovaný proces. Absolútne sa nestotožňuje či už s podanou obžalobou alebo už teraz aj s čiastočne vyhláseným rozsudkom," povedal obhajca obžalovaného Martin Masný. Avizuje podanie odvolania.

Príspevky spochybňujúce holokaust zverejňoval Marián Magát vo svojich statusoch na sociálnych sieťach, vo videách i v knihe. Spochybňoval aj počet židovských obetí počas druhej svetovej vojny.

​​Mariána Magáta zadržali v januári 2022 pre podozrenie zo spáchania viacerých skutkov.

Okrem iného ide podľa prokuratúry o založenie, podporu a propagáciu hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, výrobu extrémistického materiálu či popieranie a schvaľovanie holokaustu, zločinov politických režimov a zločinov proti ľudskosti. Trestných činov sa mal dopustiť v rokoch 2017 až 2021.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.