Slovák si zo známeho obchodu kúpil iPhone, no prišli mu len čokolády. Predajca netuší, kde sa stala chyba

Dušan si objednal iPhone, no prišli mu len tri čokolády.
Dušan si objednal iPhone, no prišli mu len tri čokolády. Zdroj: Archív D. S.

Život je plný bizarných situácií a čo si budeme hovoriť, bez nich by to asi bola poriadna nuda. Svoje o tom vie aj Slovák Dušan, ktorému sa nedávno prihodila neuveriteľná príhoda. Zo známeho obchodu s elektronikou si objednal spolu s inými vecami iPhone, no keď balíček rozbalil, zostali mu len oči pre plač. Namiesto telefónu sa tam totižto nachádzali len čokolády.

Všetko sa prihodilo ešte v prvej polovici januára. Desať dní po začiatku tohto roka si Dušan Schiffer z obchodu Nay objednal niekoľko vecí. Išlo o sušičku, dve práčky a mobilný telefón iPhone. Všetko sa zo skladu vyexpedovalo ešte v deň objednávky. 

Už na ďalší deň mu preto volal kuriér spoločnosti Gebrüder Weiss s tým, že pre neho má zásielku. Dušan však nebol doma, a tak ho poprosil, aby prišiel o deň neskôr. Tým sa všetko začalo.

Namiesto iPhonu len čokoláda

Ako Dušan ďalej vraví, bol vtedy piatok 12. januára. Veci si nadšene šiel rozbaliť a všetko bolo v poriadku, kým nechytil do rúk malý balíček, ktorý mal byť jeho nový telefón. 

„Totálna facka a z pekného dňa úplný úpad. Namiesto mobilu tam bola len čokoláda s páskou Nay,“ hovorí sklamaný Dušan. Obratom preto kontaktoval kuriéra aj políciu. 

Spísal trestné oznámenie a celý týždeň sa všetko snažil riešiť telefonátmi. Pýtali sa ho, ako balíček prišiel a či bol otvorený. Napriek tomu však nedostal žiadne informácie o tom, ako sa bude ďalej postupovať. 

Prečítajte si tiež:

Polícia to rieši

Celú vec teda rieši už aj polícia. Jana Šinková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Nitre, nám uviedla, že policajti v Želiezovciach prijali trestné oznámenie vo veci podozrenia z prečinu podvodu.

„Poškodený si cez danú internetovú stránku objednal mobilný telefón, pričom mu bol kuriérskou spoločnosťou doručený balík, v ktorom sa nachádzali tri kusy čokolád. Týmto konaním vznikla poškodenému škoda na majetku vo výške 1 088 eur,“ povedala Šinková.

Ako dodala, daný prípad vyhodnotili ako ojedinelý.

Prečítajte si tiež:

Vykompenzovali mu to

Ako Dušan ďalej hovorí, z obchodu Nay mu povedali, že zmiznutý telefón dali sledovať. Očakával preto, že sa zariadenie nájde a dajú mu vedieť. Nestalo sa.

„Až 19. januára mi volali, že posielajú nový kus. Pritom mi však nedali informácie, či sa vinník našiel. Volal som opäť aj na políciu, keďže ma zaujíma, z ktorej strany prišlo ku chybe. Bohužiaľ, ani polícia žiadne bližšie informácie ešte nemala,“ dodáva Dušan s tým, že na obchod sa vlastne nehnevá, len by ho skutočne zaujímalo, čo sa s pôvodným zariadením stalo.

Ešte v ten istý deň ho navštívil človek priamo z obchodu, ktorý mu priniesol nový telefón. Keďže sa Dušan naposledy poriadne poučil, škatuľku rozbalil pred jeho očami. Skontroloval balenie, samotný mobil a jeho funkčnosť. Vyhotovili dokonca fotografie ako dôkaz, že zariadenie dostal. 

„Stále ma však zaujíma, kde to pochybilo a dôvod celej krádeže. Predať ten telefón daný človek nemôže, lebo faktúru mám ja. Zapnúť tiež nie, lebo podľa imei (unikátny kód každého zariadenia a záruka originality, pozn. red.) a sériového čísla ho polícia a Nay nájde. Svojím spôsobom má úplne nepoužiteľný telefón a úplne zbytočné starosti aj problémy,“ dodal Dušan. 

Prečítajte si tiež:

Kto je skutočný zlodej?

Stanovisko sme si vypýtali aj od samotného obchodu Nay. Zaujímalo nás, kto všetko manipuluje s objednávkami a či už majú potenciálneho vinníka.

„Súhlasím, že ide naozaj o bizarnú situáciu, ale nanešťastie život prináša i také. Pán sám potvrdil, že zo strany Nay ide o situáciu, ktorú sme vyriešili kladne smerom ku klientovi. A využívam túto príležitosť opäť sa klientovi ospravedlniť,“ uviedla Anna Olvecká, hovorkyňa obchodu Nay. 

Ako ďalej dodala, v Nay pracuje takmer 1200 zamestnancov a hoci na ich výber majú prísne kritériá, stanú sa aj situácie, na ktoré nie sú hrdí. V takýchto prípadoch postupujú nekompromisne. 

Pozrite si archívnu reportáž o krádeži s holým zadkom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.