Minister Érsek rozvážal vo vládnej limuzíne rodinu a deti

Minister dopravy viezol vládnou limuzínov rodinu do práce a školy
Minister dopravy viezol vládnou limuzínov rodinu do práce a školy Zdroj: TV Markíza

Nešlo však o zneužívanie zštátnych peňazí, ale chcel ropagovať tzv. „carsharing", ktorý by mohol odbremeniť dopravu v Bratislave.

Je to iba lacná póza, alebo skutočná snaha riešiť dopravu v Bratislave? Minister dopravy Árpád Érsek sa dnes podelil o svoju vládnu limuzínu. Odviezol v nej mladú rodinu do práce a do školy. Aj takto chce riešiť katastrofálnu dopravnú situáciu v hlavnom meste. Opozícia ho ale za to kritizuje.

Pred školu v Dunajskej Lužnej prichádza z neďalekého Šamorína ministerská limuzína. Okrem Árpáda Érseka v nej sedí aj matka s dvomi malými dcérami. Minister aj takýmto spôsobom propaguje kampaň #ideminak, ktorou chce rezort dopravy motivovať šoférov, aby zdieľali svoje auto.

Po školskej zastávke ešte čakala na mamičku a ministra 15-kilometrová cesta do Bratislavy. Vládna limuzína to cez mierne zápchy zvládla za približne pol hodinu. Dobrý čas sa jej podaril aj preto, že na jednom úseku jazdila na šesťdesiatke stovkou.

Opozícia tvrdí, že zo strany ministra dopravy išlo o lacný marketingový ťah a dopravu v Bratislave by mal riešiť skôr systémovo.

Érsek sa bráni, že kritickú dopravu rieši prakticky každý deň. Carsharing by mohol každý deň iba južnú trasu do Bratislavy odbremeniť o približne 25-tisíc áut.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti