Nepredstaviteľné sa stáva skutočnosťou. Pravá ruka bossa Černáka sa postaví pred súd

Ján Kán
Ján Kán Zdroj: TV Markíza

Dôvodom je vražda poľského milionára, ktorá sa stala ešte pred vyše 20-timi rokmi.

Podľa informácií televízie Markíza je otázkou už len niekoľkých hodín, kedy obžaloba v prípade vraždy Grzegora Szymaneka pristane na stole súdu v Banskej Bystrici. Prokurátor viní z jeho popravy Mikuláša Černáka a Jána Kána.

Stalo sa tak po neuveriteľných dvadsaťjeden rokoch. Od Jána Kána, ktorý si roky užíva slobodu ako ctihodný podnikateľ, sme chceli získať reakciu. No telefón mal vypnutý.

A prečo prokurátor kedysi dvoch najobávanejších mužov ženie pred súd? Poliaka držali černákovci na chate v Petríkovej doline. Žiadali výkupné, ktoré im aj sľúbil. S manželkou telefonoval naposledy 11.septembra 1997.

Mafiáni ale na peniaze nepočkali. Vykopali jamu a muža uložili vedľa nej so zviazanými rukami. Černák sa ho naposledy spýtal, či dá peniaze a so slovami „stretneme sa v pekle" mu strelil do úst. No zomierajúci muž vraj ešte chrčal. Bývalý boss tvrdí, že zbraň podal Kánovi a ten konal. Rovnako vypovedá aj ďalší svedok.

Toto nie je pritom prvá vražda, z ktorej niekdajšiu pravú ruku mafiánskeho bossa vinili. Pripisovali mu spoluúčasť na likvidácii prednostu okresného úradu v Poprade, kulturistu Pavla Grolmusa aj bieleho koňa. No všetky obvinenia neskôr zrušili. Za vraždu poľského milionára mu však teraz hrozí doživotie.


BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti