Exkluzívny PRIESKUM: Favoriti v prezidentskom boji sú jasní. Takto by dopadlo druhé kolo

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Boj o prezidentský palác sa rozbieha naplno. Peter Pellegrini oficiálne ohlásil kandidatúru a momentálne je najväčším favoritom na víťazstvo v blížiacich sa voľbách. Očakáva sa však ostrý súboj s bývalým ministrom zahraničných vecí Ivanom Korčokom.

To, že nová hlava štátu vzíde z tejto dvojice, vyplýva aj z výsledkov najnovšieho exkluzívneho prieskumu agentúry FOCUS pre reláciu Na telo. Podľa nich by sa totiž do druhého kola volieb jednoznačne dostali práve Pellegrini a Korčok.

Prečítajte si tiež:

Prvé kolo podľa očakávaní

Prvé kolo by ovládol Pellegrini so ziskom 38,1 percenta. Korčoka by volilo 35,6 percenta opýtaných. Tretí by skončil Štefan Harabin so ziskom 10,9 percenta hlasov.

Nasledovali by Ján Kubiš (4,9 percenta), Andrej Danko (3,3 percenta), Miroslav Radačovský (2,4 percenta) a Krisztián Forró (2,3 percenta).

Ďalších kandidátov by volilo menej ako jedno percento respondentov.

Druhé kolo pre Pellegriniho

Prieskumníci agentúry FOCUS sa pýtali aj na to, koho by Slováci volili v druhom kole. Výsledky ukázali, že z očakávaného duelu Pellegrini verzus Korčok by vyšiel víťazne predseda Hlasu. Volilo by ho 54,2 percenta rozhodnutých voličov, Korčok by získal 45,8 percenta hlasov.

Proti inému kandidátovi by Pellegrini i Korčok uspeli s veľkým náskokom. 

Peter Pellegrini by najväčšiu podporu získal podľa očakávaní u voličov Hlasu. Za prezidenta by ho chcelo 80,9 percenta z nich. Predsedu parlamentu by podporilo aj 55,1 percenta voličov Smeru. 

Korčok by najviac voličov ulovil v liberálnych vodách. Svoj hlas by mu odovzdalo 77,3 percenta voličov Progresívneho Slovenska a 71,8 percenta voličov SaS.

Prečítajte si tiež:

Volebná účasť by dosiahla 63 percent. Voliť by nešlo 14,3 percenta opýtaných a 22,7 respondentov nevie, či by prišlo k volebným urnám.

Agentúra FOCUS uskutočnila prieskum verejnej mienky formou osobných rozhovorov v dňoch 16. január až 23. január. Výberovú vzorku tvorilo 1015 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. 

Kompletné výsledky prieskumu si môžete pozrieť v priloženom videu hore.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Na telo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.