Vyznal im lásku a oni prišli o peniaze. Exkluzívna výpoveď štyroch žien, ktoré naleteli mužovi na zoznamke

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Spoznali sa na zoznamke, vyznal im lásku a ženy na to tvrdo doplatili. Zaľúbili sa do neho až tak, že si z nich nakoniec spravil banku. Stretli sme sa so štyrmi ženami, ktoré naleteli tomu istému mužovi. Sofistikovaným spôsobom od nich postupne vytiahol obrovské sumy.      

„Sprosté, hlúpe a naivné sme tie, ktoré sme verili, že nie je nikto taký zlý, ako je on,“ hovorí jedna zo žien.

Na otázku, či sa do údajného podvodníka zaľúbila, odpovedá, že to zrejme každá z nich.

„Každá sme chceli pomôcť. On sa vždy prezentuje, že je taký chudáčik,“ vraví iná žena. Pýtame sa, čím ju okúzlil, ona odpovedá: „Povedal tie slová, ktoré chcela žena počuť. Úplný manipulátor,“ hovorí. Hovoril jej napríklad, že je krásna, úžasná, že žiadnu inú tak nemiloval a že s ňou chce rodinu.

Prečítajte si tiež:

Napožičiavali si a teraz splácajú

Nikola, Silvia, Denisa a Martina. Všetky ženy boli istý čas priateľkami Ondreja. A každá skončila rovnako. Zostali bez peňazí. Dali mu ich na ruku, bez akéhokoľvek dokladu.   

Jedna zo žien vysvetľuje, ako všetko prebiehalo: „Vždy si vymyslel nejakú historku, nabaľovalo sa to, až sme sa postupne dostali k sume vyše 50-tisíc eur.“

Sume sa ťažko verí. „Dnes si trieskam hlavu, aká som sprostá, lebo tie peniaze mám požičané aj z banky, aj od známych. Snažím sa to splácať, lebo tí ľudia mi verili,“ hovorí.

Aj dvadsaťosemročnú Nikolu presvedčil podobným spôsobom. Vzala si úver a dokonca s ním nejaký čas aj žila. 

„Tá suma, ktorú mi dlží, je 40-tisíc eur. Keď som odchádzala z toho domu a povedala som mu, že ja neodídem, kým mi tie peniaze nevráti, tak sa mi vysmieval. Smial sa mi do tváre, že ja som mu žiadne peniaze v živote nedala,“ opisuje.

Vraví, že sa jej vyhráža a uráža ju. Priznáva, že sa ho bojí.

Prečítajte si tiež:

Obral ich vraj o viac ako 100-tisíc eur

Jedna zo žien mužovi telefonovala, pýtala sa ho, kedy jej vráti peniaze. Povedala mu, že všetko už dala na prokuratúru.

„No to si na prokuratúru dať nemohla, to sú len vaše trápne pokusy, mňa nezaujímajú tieto veci,“ odpovedal jej.

O pár minút neskôr sme sa telefonicky s údajným podvodníkom, ktorý údajne štyri ženy obral o viac ako 100-tisíc eur, spojili aj my. Tvrdí, že žiadne peniaze mu nedali. Keď sme sa mu niekoľkokrát predstavili, označil to, že sme z televízie Markíza, za klamstvo.

Oklamané ženy sú si vedomé, že vymôcť peniaze späť nebude ľahké, no sú pripravené o ne zabojovať. Na muža podali trestné oznámenie.    

Podľa našich informácií je muž polícii dobre známy, a to aj v iných krajoch Slovenska. Neraz ho riešili za viaceré trestné činy. Týkali sa údajne najmä krádeží.  

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.