Hlboké výtlky trápia vodičov po celom Slovensku. Väčšina miest čaká s opravami na teplejšie počasie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Niekde poriadne hlboké a často neoznačené. Väčšina samospráv čaká s opravami výtlkov na cestách na teplejšie počasie. V meste pod Urpínom však už hlavné cesty opravujú.

Keby vraj celú zimu poriadne mrzlo, diery v cestách by sme nemali. Povedali nám to chlapi a spomínajú, že tento rok zasypali už dieru hlbokú 12 centimetrov.

Niektoré výtlky v Banskej Bystrici sú hlboké aj šesť a viac centimetrov. Rekordérom je deväť centimetrov hlboký výmoľ.

Prečítajte si tiež:

Výmole aj v Leviciach

V Leviciach na juhu Slovenska je potrebná rozsiahla rekonštrukcia ciest a chodníkov. Obmedzený rozpočet však stačí len na menšie opravy a údržbu.

Výtlky, ktoré sú v akútnom stave, dá mesto zaplátať už v najbližších dňoch, ostatné v marci. Ľudí však okrem bežných výtlkov trápi aj celková kvalita ciest v meste.

Radnica má však na všetko len 170-tisíc a pre poddimenzovaný rozpočet preto opravia len to najnutnejšie. Na rozsiahlejšie opravy hľadajú peniaze z iných zdrojov.

Prečítajte si tiež:

Košické opravy v zime

V Košiciach sa taktiež stretávajú s výtlkmi na cestách. Infražiariče na ich opravy v zime sa už pred rokmi používali aj tu, no ukázalo sa, že sú nerentabilné.

„Boli na ňu vysoké reklamácie, nebola navyše ekonomicky efektívna, no a v rámci toho, že v Košiciach zvykne fúkať vietor, nám ten žiarič podfukovalo a rovnako to nebolo efektívne,“ povedal Dušan Tokarčík, hovorca mesta Košice.

V zime teraz opravujú výtlky takzvanou bitúmenovou zmesou.  

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.